- REKLAMA -

#JesteśmyzWami – urodziny miasta i zbiórka dla przyjaciół z Ukrainy

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Trudno hucznie świętować, gdy wokół narasta niepokój związany z sytuacją za naszą wschodnią granicą. Jutrzejsze wydarzenie da nam możliwość okazania wsparcia naszym sąsiadom i przyjaciołom z Łubniów na Ukrainie.

 

Planowane na sobotę urodziny miasta odbędą się zatem w zmienionej formie. Chcemy, aby skierniewicki rynek stał się przestrzenią nie tylko do organizowania imprez jubileuszowych, ale także miejscem, w którym wyrazimy solidarność z narodem ukraińskim oraz przyjaciółmi z naszego miasta partnerskiego Łubnie na wschodzie kraju. Akcenty programowe jutrzejszego spotkania będą nawiązywać do barw ukraińskich, jednoczących wspólnotę i dających poczucie siły w obliczu zagrożenia.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

 

– Gdy planowaliśmy urodziny miasta, nie przeszło nam przez myśl, że będziemy obchodzić je w atmosferze niepokoju i agresji zbrojnej, do której dochodzi tuż za naszą granicą. Chcemy jednak spotkać się w sobotę na naszym rynku, by okazać jakże ważną dziś solidarność z obywatelami Ukrainy. Nie ograniczamy się przy tym do symboli, bowiem rozpoczniemy zbiórkę najpotrzebniejszych produktów, które trafią do Łubniów – naszego zaprzyjaźnionego miasta. Przeprowadziliśmy już ustalenia co do potrzeb oraz sposobu dostarczenia zebranych artykułów na wschód Ukrainy – podkreśla Prezydent Miasta Skierniewice Krzysztof Jażdżyk.

 

Na skierniewickim rynku wystartuje zatem zbiórka produktów, które będą dostarczone specjalnym transportem do partnerskiego miasta Łubnie. Lista potrzebnych artykułów została dziś ustalona z przedstawicielami tamtejszego merostwa. Znajdują się na niej produkty spożywcze, środki czystości, medykamenty, koce i śpiwory.

 

Szczegółowe zapotrzebowanie:

  • Produkty spożywcze: konserwy mięsne, rybne, pasztety, słoiki z gotowymi daniami, kawa, herbata, produkty wysokoenergetyczne (batony, czekolada, chrupkie pieczywo, woda mineralna, posiłki mleczne dla dzieci, mleko), produkty węglowodanowe (makarony, kasze, ryże, olej);
  • Medykamenty: środki opatrunkowe, koce,śpiwory, ręczniki, podstawowe leki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i na biegunkę;
  • Środki czystości i higieniczne: małe pojemniki płynów, mydła w kostkach, papier toaletowy, ręczniki papierowe, podpaski, środki czystości, pieluchy;
  • Środki przetrwania: ciepłe koce, karimaty, śpiwory.

Wydarzenie na rynku rozpocznie się o godzinie 16:30. Wśród punktów programu zaplanowane są między innymi dwa pokazy laserowe. Do dyspozycji mieszkańców będzie także konstrukcja przeznaczona do symbolicznego zaznaczenia solidarności z Ukrainą.

Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na

Google News GOOGLE NEWS
Adam Sobieszek
Adam Sobieszekhttps://infoskierniewice.pl/
Wydawca i redaktor naczelny INFOSkierniewice.pl, od 2010 roku dokumentujący życie lokalnej społeczności. Jako niezależny twórca, od ponad 14 lat rozwija portal, który z pasji do miasta stał się jednym z najważniejszych źródeł informacji w regionie. Wykształcenie w dziedzinie reklamy i multimediów łączy z rzetelnością dziennikarską oraz pasją do fotografii reportażowej. Specjalizuje się w szybkich newsach oraz analizie zmian w przestrzeni Skierniewic. Jego praca opiera się na bezpośredniej, wieloletniej obserwacji miasta i pełnej niezależności redakcyjnej, bez powiązań z dużymi grupami medialnymi.
- REKLAMA -

Więcej artykułów

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
- REKLAMA -

Najnowszy artykuł

- REKLAMA -