Powietrze w Skierniewicach i innych miastach woj. łódzkiego osiągnęło w czwartek (24 lutego) niebezpieczny dla zdrowia poziom zanieczyszczenia.
W wyniku wzmożonej emisji zanieczyszczeń z sektora bytowo-socjalnego oraz warunków atmosferycznych utrudniających ich rozprzestrzenianie się, istnieje ryzyko wystąpienia smogu pyłowego – informuje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego.
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!
Teren, na którym obowiązuje alert to:
– Skierniewice – centrum miasta (teren zwartej zabudowy), Łódź, Zgierz – centrum miasta, część wschodnia, północna, południowa, środkowo- zachodnia, Pabianice – centrum miasta, teren zwartej zabudowy, Piotrków Trybunalski centrum miasta, Radomsko – centrum miasta, część środkowo-południowa, środkowo-zachodnia, Zduńska Wola – obszar zabudowany miasta – centrum miasta, część wschodnia, Brzeziny, Łask – centrum miasta zachodnia część w granicach administracyjnych, Łowicz, Opoczno – obszar miasta teren zabudowany, Rawa Mazowiecka, Sieradz – obszar zabudowany miasta – centrum miasta.
Najbardziej narażeni na szkodliwe działanie smogu pyłowego są m.in. osoby chore na choroby górnych dróg oddechowych i układu krążenia, a także osoby w wieku podeszłym, dzieci i kobiety w ciąży. Zaleca się też unikanie przebywania na otwartej przestrzeni połączone ze wzmożonym wysiłkiem fizycznym.





