Halo, Skierniewice! Mamy nowy dzień! Dziś jest 14 kwietnia 2025 roku. To 104. dzień roku, do końca 2025 roku pozostało 261 dni.
Dzisiejsze święto
Dziś obchodzimy Dzień Patrzenia się w Niebo! To nietypowe święto przypomina nam, by choć na chwilę oderwać wzrok od ekranów i spojrzeć w górę – na chmury, niebo i to, co przynosi natura. Może dostrzeżesz przelatującego ptaka, ciekawy kształt chmur albo… samolot lecący ku przygodzie?
Kartka z kalendarza – wydarzenia historyczne
14 kwietnia 966 roku miało miejsce symboliczne przyjęcie chrztu przez Mieszka I, co uznaje się za początek chrystianizacji Polski. Wydarzenie to miało ogromne znaczenie dla dalszego rozwoju państwowości i tożsamości kulturowej naszego kraju.
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!
Zjawiska astronomiczne
Dziś wieczorem Księżyc wciąż pozostaje bardzo jasny po pełni, a w jego otoczeniu można dostrzec konstelację Wagi. To także dobry czas na obserwację pierwszych meteorów z roju Lirydów, który wkrótce osiągnie swoje maksimum.
Imieniny
Tego dnia imieniny obchodzą: Berenika, Justyn, Walerian, Ida i Bernard. Wszystkiego najlepszego!
To już wszystko na dziś! Życzymy mieszkańcom Skierniewic wspaniałego dnia – niech spojrzenie w niebo przyniesie Wam spokój i inspirację. Zaglądajcie na Info




