W niedzielę (7.11) w parafii garnizonowej w Skierniewicach odbyła się uroczystość poświęcenia i przekazania Stowarzyszenie Tradycji 26 Skierniewickiej Dywizji Piechoty repliki chorągwi 18 pułku piechoty.
W ten symboliczny sposób nawiązano do chlubnej tradycji pułku i wydarzeń sprzed lat. 10 lipca 1921 r., w 511 rocznicę wiktorii grunwaldzkiej, w Koninie miało miejsce wręczenie 18 pułkowi chorągwi. Dokonał tego sam marszałek Józef Piłsudski.
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!
Replika sztandaru ma symbolicznie przypominać młodemu pokoleniu o bohaterskich żołnierzach i oficerach pułku.







