4 maja zmarł Janusz Urbański, człowiek, który na stałe zapisał się w historii Skierniewickiego Sportu Dzieci i Młodzieży.
Człowiek, który znacznie przyczynił się do rozwoju koszykówki w naszym mieście. W latach 90. zainicjował bowiem powstanie klubu MKS Ósemka. W kolejnych latach współtworzył koszykówkę pełniąc funkcję prezesa i trenera.
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!
Przez kolejne lata działał jako aktywny działacz w strukturach Szkolnego Związku Sportowego, gdzie był sekretarzem skierniewickiego oddziału. Janusz Urbański przez wiele lat związany był z LO im. Bolesława Prusa, gdzie był nauczycielem wychowania fizycznego. W pamięci uczniów, wychowanków, podopiecznych zawsze pozostanie jako człowiek stanowczy, zdecydowany, oddany sportowi, jednocześnie, ciepły, miły i serdeczny, który zawsze dbał o sportowców i ich sprawy.
W 2019 roku przy okazji Gali Mistrzów Sportu 2019 z rąk prezydenta Krzysztofa Jażdżyka odebrał nagrodę dla zasłużonego działacza sportowego.






