Z początkiem grudnia Starostwo Powiatowe w Skierniewicach kupiło nowe auto dla Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Strobowie. Tym razem środki na zakup auta przystosowanego do przewozu podopiecznych oraz towaru pochodziły z oszczędności placówek.
– Wynikają one ze zmniejszonych składek ubezpieczeń w ZUS – mówi wicestarosta Tadeusz Grotkowski. – Ponadto w tym roku było mniejsze zatrudnienie wychowawców, niż zakładaliśmy na początku 2020 r., dlatego też, by tych środków nie „przejeść” postanowiliśmy kupić nowy samochód na potrzeby placówki.
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!
Do tej pory Dom Dziecka w Strobowie dysponował dwudziestoletnią Dacią Logan, jednak stan auta pozostawiał coraz więcej do życzenia. Nowe auto kosztowało 71,2 tys. zł.
– Zdecydowaliśmy się na Toyotę, ponieważ przedstawiciel tej marki zaproponował nam bardzo duży rabat w wysokości 20 tys. zł – wyjaśnia wicestarosta. – Oczywiście decyzja o zakupie została poprzedzona rozpoznaniem ofert innych marek.
Tym samych udało się znaleźć kompromis. Z jednej strony placówki dysponują pojazdem do przewozu dzieci i młodzieży, z drugiej zaś można wykorzystywać go do transportu towarowego na potrzeby domu dziecka.







