Rodzinne Rajdy Rowerowe po terenie powiatu skierniewickiego miały planowo mieć trzy odsłony. Pierwsza z nich – Rajd Wiosny – miał się zakończyć 31 maja w Strobowie podczas Pikniku Rodzinnego. Tak się nie stało. Koronawirus pokrzyżował plany. Już wiadomo, że Rajd Lata odbędzie się 26 lipca. Jego finisz zaplanowana na terenie Muzeum w Lipcach Reymontowskich.
– Jesteśmy zdeterminowani – jako Starostwo Powiatowe by lipcowy Rajd Lata zorganizować. Czynimy wszystko, aby uzyskać pozytywne opinie Policji oraz służb sanitarnych – wylicza wicestarosta Tadeusz Grotkowski. – Argumentem przemawiającym za organizacją imprezy może być fakt, iż od początku liczyliśmy, że każdorazowy w niej brać będzie udział ok. 150 cyklistów. Jeśli będzie taki wymóg, to podzielimy całość na mniejsze grupy, by w sposób bezpieczny przemieszczać się po wytyczonej trasie.
Przypomnijmy. Każdy etap Rodzinnego Rajdy Rowerowego to inna część powiatu skierniewickiego. Zwieńczeniem letniej edycji, którą wytyczono od Skierniewic do Lipiec Reymontowskich będzie teren tamtejszego Muzeum. Dzięki takiemu rozwiązaniu stali uczestnicy wycieczek rowerowych mogliby poznać uroki krajoznawczo- kulturowe przynajmniej części powiatu.
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!
Jak mówi wicestarosta nie zmienia się również część kończąca każdy z etapów.
– Mamy już przygotowane rowery, które w trakcie finału poszczególnych etapów będą rozlosowywane wśród uczestników. Na każdy rajd przygotowaliśmy po trzy jednoślady. Oprócz tego wszyscy otrzymają pamiątkowe koszulki. W sumie jest ich 450 sztuk. Nie zabraknie również medali za udział. To wszystko już czeka.
Organizatorzy planują również Rajd Jesieni, którego meta znajduje się w Borowinach.
– Wiemy, że sytuacja sanitarno- epidemiologiczna jest bardzo dynamiczna. Każdego dnia możemy się spodziewać powrotu obostrzeń związanych z kwarantanną społeczną, lecz chcemy dać naszym mieszkańcom coś, co będzie swoistą odskocznią od całej tej sytuacji – mówi Tadeusz Grotkowski i dodaje – To nie są imprezy w pomieszczaniach zamkniętych. Spędzamy te kilka godzin na świeżym powietrzu, a każdy z nas jest spragniony ruchu i poprawienia tężyzny fizycznej.
Paradoksalnie ten etap, który miał wszystko rozpoczynać, będzie cykl kończyć. Mowa o Rajdzie Wiosny i finale w Strobowie. Jest to możliwe, gdyż – w związku z sytuacją epidemiczną – Urząd Marszałkowski w Łodzi, którzy zarządza środkami Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich wyraził zgodę, by fundusze przeznaczona na działania w 2020 roku mogły być wykorzystane do końca 2021 r. Tak więc środki, przekazane przez Lokalną Grupę Działania „Gniazdo” nie przepadną, zaś w kalendarzu imprez powiatowych na 2021 rok już jedna – na koniec maja-jest zagwarantowana.






