Trzy gminy powiatu skierniewickiego: Skierniewice, Lipce Reymontowskie oraz Głuchów otrzymały dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Stosowne „czeki” przekazał samorządowcom wicewojewoda łódzki Karol Młynarczyk.
– Cieszę się, że druga edycja cieszyła się tak dużym zainteresowaniem wśród samorządów gminnych i powiatowych. Na ten rok w ramach Funduszu mamy przygotowane 145 mln zł., z czego 102 mln na zadania gminne i 43 mln zł na inwestycje powiatowe. – mówił podczas spotkania wicewojewoda Młynarczyk. – Już teraz widać, iż tendencja związana z kwotami po przetargowymi pozwoli na to, by nadwyżki przeznaczyć na zadania znajdujące się na liście rezerwowej. Przypuszczam, że zaoszczędzone środki pozwolą zrealizować dodatkowe 80 proc. aplikacji.
Dwa z projektów gminnych, które dziś otrzymały środki, będą współfinansowane w wysokości 50 % kosztorysu inwestorskiego.
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!
Gmina Skierniewice otrzymała 1,653 mln zł na rozbudowę drogi gminnej w Strobowie.
– To ogromny zastrzyk dla naszej inwestycji. Wreszcie powstanie droga pozbawiona nierówności, z chodnikami i oświetleniem – mówi wójt Skierniewic Czesław Pytlewski – Dla gminy to też możliwość rozwoju, gdyż część drogi sąsiaduje z terenami inwestycyjnymi. Liczymy, że poprawa infrastruktury wpłynie na wzrost zainteresowania tymi terenami potencjalnych inwestorów.
Kolejne 50. procentowe dofinansowanie otrzymała gmina Lipce Reymontowskie. Kwota przekraczająca nieznacznie 1 mln zł. przeznaczona będzie na przebudowę drogi na odcinku Mszadla-Podłęcze.
– Dla mieszkańców naszej gminy ta droga jest o tyle istotna że stanowi ważny ciąg komunikacyjny dla mieszkańców – tłumaczy wójt Marek Sałek – Przebudowa odcinka o długości blisko 3 km i dofinansowanie z Funduszu Dróg Lokalny poprawi w znacznym stopniu komfort życia naszych mieszkańców.
Największe procentowo dofinansowanie – 80 proc. – otrzymała najmniejsza inwestycja, choć z punktu widzenia samorządowców z Głuchowa bardzo ważna dla gminy. Mowa tu o przebudowie drogi w Wysokiennicach. Z Funduszu na konto gminy wpłynie blisko 160 tys. zł.
Jeśli kwoty poszczególnych inwestycji po przetargach będą niższe i nadwyżka wpłynie ponownie do Funduszu Dróg Samorządowych to jest wielka szansa, że w tej edycji dofinansowanie zyskają również inwestycje z Bolimowa oraz powiatu skierniewickiego.
Wicewojewoda Karol Młynarczyk zapowiedział również, że w lipcu będą znane wytyczne dotyczące kolejnego naboru. A trzecia edycja już w sierpniu.






To będzie kolejna inwestycja w kadencji naszego Wójta Czesława Pytlewskiego. Mieszkańcy są zadowoleni, że mają takiego włodarza. Sprawdza się w różnych sytuacjach. No może nie jest cudotwórcą,wszystkich zaniedbań i zaległości z poprzednich lat nie da się przez 1,5 roku załatwić, ale widać,że się stara. Szkoda, że nie widzą tego Radni, że nie pomagają mu, a przeciwnie utrudniają . Wyspecjalizował się w tym najbardziej radny Biernat,pomaga mu Baranowski, Faryj, Mikulski i jeszcze kilku. Rozmawiałem z wieloma mieszkańcami i bardzo się dziwią.To już chyba trzeci czy czwarty wójt, którego prześladuje Biernat. Tak beznadziejnej Rady Gminy już dawno nie było na czele z przewodniczącym.oni powinni zrozumieć w końcu, że nie tylko utrudniają Wójtowi ale przedstawiają Gminę w złym świetle co wpływa niekorzystnie na wszystko.
A to cieakwe, bo to przecież Biernat stał za Pytlewskim, czyżby miłość się skończyła?