Rozbudowana sieć ciepłownicza jest kluczem do redukcji emisji i walki ze smogiem.
Wzorem mogą być kraje skandynawskie oraz Austria, które doskonale rozbudowały swoje sieci ciepłownicze.
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!
W Austrii w ten sposób ogrzewa się 26% wszystkich budynków.
To trend, który jest coraz bardziej popularny, ze względu na wiele zalet:
- jest ekologiczny – priorytetem jest redukcja emisji i walka ze smogiem , korzystanie z odnawialnych źródeł energii
- ekonomiczny
- bezpieczny
- -łatwo dostępny
Skierniewicka Energetyka Cieplna pracuje nad pozyskaniem nowych odbiorców i sukcesywnie rozbudowuje sieć ciepłowniczą, aby ułatwić do niej dostęp wszystkim zainteresowanym. Już teraz korzysta z niej około 18 tysięcy mieszkańców naszego miasta.
Jednocześnie spółka mocno inwestuje w ekologię: buduje Instalację Odsiarczania spalin, w najbliższej przyszłości rozpocznie budowę instalacji do kogeneracji , a w planach ma zainwestowanie w odnawialne źródła energii .






