- REKLAMA -

Dofinansowania do przyłączy kanalizacyjnych

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Ratusz odpowiada na rosnące zapotrzebowanie mieszkańców i wspólnie ze spółką Wod-Kan zachęca do składania wniosków.

 

– Będzie kolejny nabór wniosków na wykonanie podłączeń budynków do miejskiego systemu kanalizacyjnego – informuje prezes Jacek Pełka. – Realizacja przedsięwzięcia wymaga wielu procedur, ale daje kolejną szansę na skorzystanie z dotacji tym mieszkańcom, którzy nie złożyli dokumentów w tegorocznej edycji.

 

– Zainteresowanie jest bardzo duże – dodaje Zbigniew Sawicki, naczelnik Wydziału Pozyskiwania Zewnętrznych Środków Finansowych Urzędu Miasta Skierniewice. – Świadczy o tym liczba wniosków złożonych w bieżącym roku i zapytania, jakie otrzymujemy od kolejnych zainteresowanych. Dlatego już teraz informujemy, że w pierwszym kwartale 2019 r. ogłoszony zostanie kolejny nabór w ramach programu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

W chwili obecnej Wod-Kan równolegle realizuje dwa projekty mające na celu uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej w Skierniewicach. Powstaje nowa sieć kanalizacji sanitarnej na ulicach: Trakcyjnej, Warszawskiej, Rekreacyjnej, Kolejowej, Pomarańczowej, Młynarskiej, Plantowej, Prostej, Wąskiej, Równoległej, Irysowej, Kwiatowej, Nowobielańskiej, Poziomkowej, a także na osiedlu Halinów (ulice: Halinów, Na Piaski, Podmiejska, Przechodnia, Boczna, Żwirowa, Napoleońska) i ulicach: Starbacicha, Sybiraków, Działkowej, Miłej (sięgacz), Kolbego, 26. Dywizji Piechoty. Inwestycja na ulicy Trakcyjnej została zakończona; na ulicach: Plantowej i Pomarańczowej jest w trakcie odbioru końcowego; natomiast na ul. Młynarskiej rozpoczyna się odbiór końcowy. W przypadku pozostałych ulic procedury przetargowe są w trakcie realizacji. Zachęcamy mieszkańców do skorzystania z programu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Jak dowiadujemy się w ratuszu, pracownicy urzędu będą kontaktować się ze wszystkimi osobami, które złożyły wnioski w pierwszym naborze, by potwierdzić zgodę na udział w programie. Szczegółowych informacji na temat programu udzielają pracownicy Wydziału Pozyskiwania Zewnętrznych Środków Finansowych Urzędu Miasta Skierniewice (ul. Senatorska 12, tel. 46 834 51 86, 46 834 51 83) oraz Zakładu Wodociągów i Kanalizacji „Wod-Kan” sp. z o.o. (Mokra Prawa 30, tel. 46 833 38 08, wew. 49 lub 50).

Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na

Google News GOOGLE NEWS
Adam Sobieszek
Adam Sobieszekhttps://infoskierniewice.pl/
Wydawca i redaktor naczelny INFOSkierniewice.pl, od 2010 roku dokumentujący życie lokalnej społeczności. Jako niezależny twórca, od ponad 14 lat rozwija portal, który z pasji do miasta stał się jednym z najważniejszych źródeł informacji w regionie. Wykształcenie w dziedzinie reklamy i multimediów łączy z rzetelnością dziennikarską oraz pasją do fotografii reportażowej. Specjalizuje się w szybkich newsach oraz analizie zmian w przestrzeni Skierniewic. Jego praca opiera się na bezpośredniej, wieloletniej obserwacji miasta i pełnej niezależności redakcyjnej, bez powiązań z dużymi grupami medialnymi.
- REKLAMA -

Więcej artykułów

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
- REKLAMA -

Najnowszy artykuł

- REKLAMA -