We wtorek (28.03) Prezydent Skierniewic wraz z Prezes Fundacji Zdrowia i Kultury „Kochaj Życie”, Małgorzatą Nowotnik, podpisali akt notarialny sprzedaży działki pod budowę Europejskiego Centrum Ortopedii Dziecięcej.
Klinika ma powstać na działce o powierzchni 4,6 ha, położonej przy ul. 26 Dywizji Piechoty w Skierniewicach. Fundacja kupiła nieruchomość na preferencyjnych warunkach – za jeden procent jej wartości, czyli ok. 40 tysięcy złotych.
W całym przedsięwzięci należy podkreślić, że akt jest tak obwarowany, iż w pełni zabezpiecza interes Skierniewic. W przypadku nie wybudowania kliniki – teren w całości wraca w ręce miasta. Zgodnie z zapisami aktu notarialnego fundacja zobowiązuje się do wybudowania kliniki w terminie do 5 lat od daty uzyskania pozwolenia na budowę.
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!
Prezes fundacji cieszy się, że miasto wspiera tę inwestycję i klinika na pewno powstanie, natomiast prezydent Krzysztof Jażdżyk podkreśla, że to historyczna chwila i wielka nadzieja. – Poza zabiegami i leczeniem na najwyższym światowym poziomie w Skierniewicach w ciągu najbliższy lat powstanie wiele nowych miejsc pracy – dodaje.
9 maja wmurowany zostanie kamień węgielny pod Europejskie Centrum Ortopedii Dziecięcej. Na uroczystość ma ponownie przyjechać z Florydy prof. Dror Paley. Według zapewnień prezydenta Skierniewic poznamy wtedy również inwestora, który sfinansuje całą inwestycję.





