Skierniewickie grupy teatralne zaprezentowały swoje przedstawienia z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. Na scenie wystąpili: Teatr Com.pl.ex, Banana Perwers, Teatr Realistyczny, Teatr Negatyw.
Obchody Międzynarodowego Dnia Teatru ustanowione zostały w 1961 roku i mają na celu uświadomienie opinii publicznej wagi sztuki i artystycznej kreacji w życiu codziennym, ale również promocję i międzynarodową wymianę informacji na temat teatru. W ramach obchodów 27 marca, co roku rozsyłana jest wiadomość, tłumaczona na ponad 20 języków, od wybitnego przedstawiciela środowiska teatralnego. W tym dniu na całym świecie odbywają się specjalne spotkania, sympozja, przedstawienia. W Polsce święto teatru obchodzone jest od 1973 roku. Od 2007 roku z okazji tego dnia Polski Zarząd Międzynarodowego Instytutu Teatralnego przyznaje rokrocznie nagrody im. Stanisława Ignacego Witkiewicza.





