Strona główna Wiadomości „Miasto kolorami malowane” - w tym roku po raz pierwszy święto wzbogaci...

„Miasto kolorami malowane” – w tym roku po raz pierwszy święto wzbogaci pokaz mappingu!

Od strony wizualnej XXXVIII edycja Skierniewickiego Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw może przejść do historii. Tegoroczne hasło wydarzenia – „Miasto kolorami malowane” zostanie zwizualizowane w formie wyjątkowego pokazu 3D. Prezentacja będzie wykorzystywała najnowocześniejszą technikę prezentacji grafiki, światła oraz dźwięku. Co ważne, tłem do pokazu stanie się budynek ratusza, znajdujący się w sercu wrześniowego święta.

Mapping, bo tak fachowo nazywa się omawiana atrakcja, to nowoczesna technika tworzenia obrazu, polegająca na rozświetleniu trójwymiarowych obiektów i ich elementów za pomocą światła projektorów. Wszystko po to, by dany obiekt ożył” albo został graficznie zmieniony. Dodatkowo przekaz wzmacnia muzyka, która współgra z efektami audio-wizualnymi.

Tego typu prezentacja w Skierniewicach zostanie zrealizowana po raz pierwszy. Tłem mappingu ma być skierniewicki ratusz. Elementy wizualizacji będą precyzyjnie wykorzystywały architekturę budynku, jedną z części przedstawianej historii będzie zaskakująca animacja fasady obiektu. I choć sama prezentowana historia nadal pozostaje tajemnicą, śmiało można stwierdzić, iż podczas pokazu nie zabraknie ważnych dla miasta symboli.

Będzie dużo jabłek, dużo dźwięków natury, na pewno nie zabraknie motywu związanego z współpracą polsko-francuską, która w tym roku, ze względu na okrągłą rocznicę podpisania aktu zbratania, jest w mieście szczególnie eksponowana. Wszystko zostanie okraszone zaskakującą grafiką — wyjaśnia Przemysław Rybicki, Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Skierniewicach.

Mapping podczas święta będzie prezentowany dwukrotnie, tuż przed koncertami gwiazd. W sobotę  oraz niedzielę około godziny 21:30. Tej atrakcji nie można przegapić!

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE