Nadzwyczajna sesja rady miasta Skierniewice we wtorek. Chodzi o wiadukt w ul. Zwierzynieckiej [ZDJĘCIA]

5

- REKRAMA -

Zobacz galerię [9]
Zobacz galerię [9]

Zmiany w tegorocznym budżecie miasta oraz modyfikacja w Wieloletnim Planie Finansowym to jedyne punkty, które procedowane były w trakcie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Skierniewice. 

Najważniejszą zmianą w planie finansowym jest zapisanie wydatków na przebudowę przejazdu kolejowego w ciągu ulic Piłsudskiego i Zwierzynieckiej wraz w infrastrukturą towarzyszącą

– Zamierzamy aplikować w różnych źródłach – i krajowych i unijnych – ponieważ inwestycja nie polega jedynie na budowie wiaduktu nad torami kolejowymi – mówi prezydent Krzysztof Jażdżyk – Oprócz bezkolizyjnego przejazdu nad linią PKP, która będzie współfinansowana przez Polskie Koleje Państwowe planujemy budowę dwóch rond. Jedno u zbiegu ul. Piłsudskiego i ul. Kozietulskiego, drugie zaś na skrzyżowaniu Zwierzyniecka, Sosnowa i Nowomiejska. Standardem jest też budowa ścieżki pieszo – rowerowej oraz dróg rokadowych

Jak przyznają władze miasta istnieje możliwość pozyskania zewnętrznych dotacji, dzięki którym obciążenie miejskiego budżetu w wysokości 72 mln będzie znacznie mniejsze. 

– To przedsięwzięcie, będące jednym z trzech najważniejszych dla Skierniewic, rozłożone zostało na trzy lata – tłumaczy zastępca prezydenta Eugeniusz Góraj – W pierwszym rzędzie powstanie specyfikacja do przetargu. Wykonawcę planujemy wyłonić w połowie tego roku.  Koszt inwestycji obliguje nas do ogłoszenia całej procedury w dokumentach Unii Europejskiej. 

Inna ze zmian w budżecie związana jest ze stadionem miejskim oraz z ul. Pomologiczną. W pierwszym przypadku chodzi o zmniejszenie wydatków o 1 mln zł na remont stadionu.

– Ta inwestycja jeszcze w tym roku wróci pod obrady, gdyż ta inwestycja jest jedną z priorytetowych – mówi Eugeniusz Góraj – Przebudowa stadionu i związane z tym prace będą realizowane w 2020 roku.

Z kolei w ul. Pomologicznej powstanie parking na sto kilkadziesiąt aut. Będzie on usytuowany wzdłuż jezdni od strony bloków (po stronie ZSZ nr 2). 

– Parking ten jest odpowiedzią na prośby mieszkańców oraz fakt ,iż  wmieście przybywa aut w iście lawinowym tempie – mówi prezydent Jażdżyk – Tylko w styczniu w mieście zarejestrowano 400 aut. Realizując inwestycje nie zapomnimy o terenach zielonych oraz stworzeniu ścieżki rowerowej. 

Miejsca parkingowe w ul. Pomologicznej będą też wykorzystywane przez osoby przyjeżdżające do obiektów Ośrodka Sportu i Rekreacji, jak również kibice uczestniczący w meczach. 

- Reklama -

Poprzedni artykułSkierniewiczanin posiadał prawie kilogram narkotyków, grozi mu 10 lat więzienia
Następny artykułOferta Współpracy Dla odbiorców ciepła grupy C-3 (węzeł własnością odbiorcy)
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kiierowca

Szkoda że ten wiadukt nie powstaje w przedłużeniu ulicy 1 maja z trudno. Powinniśmy się cieszyć że nie będziemy stać w korkach godzinami

seba

Ta przesunę kasę na stadion już to widzę jak jak ruszą modernizacji tego stadionu. Chyba trzeba powiedzieć niektórym radnym do widzenia przez najbliższych wyborach

esk

Ktoś jeszcze wierzy w te banialuki?

Janusz Szalpuk

A ulica Konwaliowa jak nie miała od 40 lat Tak nie ma chodników do dziś.Chyba przestanę płacić podatki do U M.Ps. To jedyna droga dla pojazdów ponad 10 ton.Czekam na wypadki.

LEON

DLACZEGO NIE ZROBIONO WIADUKTU LUB TUNELU OD MOSTU W PARKU AŻ A ULICE ZWIERZYNIECKĄ TO BY ROZWIĄZAŁO OD RAZ U I PRZEJAZD NA UL.KOŚCIUSZKI ALE JAK JAŻDŻYK SIE DOGADAŁ POD STOŁEM Z KOLEJAMI A ZWŁASZCZA Z INTERSITY TO DLA KOLEI BEDZIE LEPIEJ I TANIEJ I CAŁY CZAS BEDĄ ZARABIAC TAK TO BY MUSIELI AUTOBUSY PUŚCIC I NIE BYŁO BY KASY Z POCIĄGÓW—TAKŻE WSZYSTKO JASNE –UKŁADY RZĄDZĄ DALEJ