Zamknij
REKLAMA

4000 złotych mandatu dla 31-letniego kierowcy Alfy Romeo

10:10, 20.05.2022 | Info Skierniewice PL
Skomentuj Fot. infoskierniewice.pl / Adam Sobieszek
REKLAMA

18 maja 2022 r. w miejscowości Mokra Prawa kierujący Alfą Romeo, wyprzedzając wbrew zakazowi, przekroczył dozwoloną prędkość o 42 km/h. W trakcie kontroli okazało się, że nie są to jedyne przewinienia 31-letniego kierowcy ze Skierniewic. Za naruszenia, których się dopuścił otrzymał mandaty karne na łączną kwotę 4000 zł. Podczas kontroli okazało się, że kierujący nie posiadał wymaganych uprawnień, za co odpowie przed sądem.

 

18 maja 2022 r. na drodze krajowej nr 70 w miejscowości Mokra Prawa policjanci skierniewickiej drogówki kontrolowali prędkość przejeżdżających pojazdów. Policjanci zauważyli pojazd Alfa Romeo, którego kierowca wyprzedzał inne pojazdy wbrew zakazowi wyprzedzania. Ponadto jechał z prędkością 92 km/h w obszarze zabudowanym. Po zatrzymaniu pojazdu do kontroli okazało się, że kierowcą był 31-latek mieszkaniec Skierniewic, który nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

 

Policjanci zgodnie z nowym taryfikatorem nałożyli na kierowcę mandaty karne o łącznej wysokości 4000 zł za niezgodne z przepisami wyprzedzanie, przekroczenie prędkości o 42 km/h, niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz niewłaściwe wyposażenie pojazdu.

 

W związku z kierowaniem pojazdem bez wymaganych uprawnień zostanie skierowany wniosek do Sądu Rejonowego w Skierniewicach.

 

Od 1 stycznia 2022 r. zgodnie z wejściem w życie nowelizacji przepisów kodeksu wykroczeń, za kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień Policjant nie może zastosować postępowania mandatowego. W tym przypadku popełnione wykroczenie będzie rozpatrywane przez Sąd Grodzki.

 

źródło: KMP Skierniewice

(Info Skierniewice PL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%