Zamknij
REKLAMA

Skierniewice: Pościg zakończony zatrzymaniem nietrzeźwego 25-latka

14:25, 06.06.2022 | Info Skierniewice PL
Skomentuj Fot. infoskierniewice.pl / Adam Sobieszek
REKLAMA

Skierniewiccy policjanci zatrzymali 25-latka kierującego osobowym renault. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli i uciekał ulicami Skierniewic. Okazało się, że był nietrzeźwy i posiadał zakaz prowadzenia pojazdów. Grozi mu kara do 5 lat więzienia oraz wysoka grzywna.

4 czerwca 2022 roku policjant ruchu drogowego pełniący służbę wraz z kierownikiem rewiru dzielnicowych kontrolowali pojazdy na Alei Rataja w Skierniewicach. Około godziny 12.40 policjant drogówki zauważył osobowe renault, którego kierujący był mu znany z wcześniejszej kontroli drogowej. Wówczas kierujący tym pojazdem nie posiadał uprawnień do kierowania. Policjant wyszedł w kierunku pojazdu i podał sygnał do zatrzymania. Kierowca renaulta zwolnił, lecz ominął policjanta wyraźnie przyśpieszając.

Policjanci wsiedli do radiowozu i ruszyli za uciekinierem na sygnałach uprzywilejowania. Na kolejnym skrzyżowaniu kierujący renaulta wszedł w zakręt z nadmierną prędkością, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bariery ochronne. Po tym zderzeniu kierujący wyskoczył z pojazdu i rozpoczął pieszą ucieczkę.

Pobiegł w kierunku ulicy Mazowieckiej. Mężczyzna przeskakując przez ogrodzenie dostał się na teren prywatnej posesji i tuż za bramą wjazdową został schwytany przez policjantów.

Po zatrzymaniu potwierdziło się, że 25-letni mieszkaniec Skierniewic posiadał sądowy zakaz kierowania pojazdami. Jednak to nie był koniec kłopotów skierniewiczanina.

Podczas badania stanu trzeźwości okazało się, że mężczyzna miał w organizmie 0,7 promila alkoholu. Ponadto w samochodzie posiadał 0,68 gramów amfetaminy. 25-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. W odrębnym postępowaniu odpowie także za popełnione wykroczenia.

(Info Skierniewice PL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%