Zamknij
REKLAMA

Czym są konsole i gdzie znajdują swoje zastosowanie w domu?

00.00, 05.08.2022 materiał partnera

By uczynić wnętrza mieszkania lub domu bardziej praktycznymi i dopasowanymi do aktualnych potrzeb mieszkańców, warto wyposażyć je w wielofunkcyjne elementy. Przykładem mebla o bardzo szerokiej gamie zastosowań jest konsola. Jednak czym ona właściwie jest? Jak wykorzystać ją w procesie urządzania wnętrz?

Czym jest konsola?

Konsola może przypominać niewielką szafkę lub stoliczek. Zwykle osadzona jest na dwóch lub czterech nogach, a powierzchnia jej blatu zazwyczaj jest dość mała w porównaniu do typowych szafek czy stolików. Celem wprowadzenia konsoli do pomieszczenia nie zawsze musi być jednak jej funkcjonalność – tego rodzaju meble często doceniane są przede wszystkim za swoje walory dekoracyjne.

Jak wykorzystać konsolę w aranżacji wnętrza?

Jedną z cech, które łączą wiele modeli konsol, jest maksymalna prostota konstrukcji. Taka forma mebla nie narzuca mu jednego określonego przeznaczenia – to, jak zostanie on wykorzystany, zależeć będzie wyłącznie od woli i potrzeb domowników. Uniwersalność konsoli sprawia, że z powodzeniem wpasuje się ona we wnętrze każdego pomieszczenia. Należy jednak pamiętać, że meble umieszczane w kuchni i łazience narażone są na szkodliwy wpływ wilgoci. By upewnić się, że dany model konsoli sprawdzi się także w tych wnętrzach, warto wybrać konstrukcje wykonane z wodoodpornych, nienasiąkliwych materiałów.

Konsola w przedpokoju

Wyposażona w półkę konsola idealnie wpasuje się w przestrzeń przedpokoju czy korytarza. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom nie zajmie dużej ilości miejsca, a skutecznie umożliwi na przykład przechowywanie butów. Bardziej dekoracyjne modele również znajdą zastosowanie w tej przestrzeni – można przechowywać na nich niewielką doniczkę, figurki czy inne ozdoby.

Konsola w dziecięcym pokoju

Funkcjonalność niewielkiego mebla docenią także rodzice dzieci. Konsola może zostać umieszczonaw dowolnym kącie pokoju malucha, służąc jako niewielki regał na ulubione zabawki czy książki. Obecność takiego mebla w pokoju dziecka pomoże także w nauce dbania o porządek i ułatwi wspólne sprzątanie.

Jak konsola może przydać się w sypialni?

W sypialni konsola może pełnić funkcję stolika nocnego – mały mebel wystarczy, by umieścić na nim nocną lampkę, budzik czy aktualnie czytaną książkę. Konsole o większej powierzchni blatuz powodzeniem mogą zostać zaaranżowane tak, by pełniły funkcję minimalistycznej, eleganckiej toaletki. Wystarczy tylko dobrać lustro oraz pojemniki do przechowywania biżuterii i kosmetyków.

Jak dobrać konsolę do pomieszczenia?

Konsole występują w najróżniejszych formach i barwach. Znalezienie efektownego, wysokiej jakości mebla wcale nie musi być trudne, jeśli skorzysta się z oferty renomowanych dostawców, takich jak ItalMeble. Dobierając konsolę do wnętrza, należy sugerować się przede wszystkim dostępnym miejscem i aktualnym układem pomieszczenia.

Nie mniej istotny jest wystrój danej przestrzeni. Konsole o klasycznym wyglądzie dobrze wpasowują się w styl kolonialny, hamptons lub francuski. Nowoczesne wnętrza świetnie uzupełni zaś konsola o zaskakującej, asymetrycznej formie. Wielbiciele przepychu w wystroju mogą postawić na czysto dekoracyjne modele wyposażone w połyskujące, złote elementy.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%