Zamknij

Już niebawem kolejna odsłona festiwalu Maj Syty Fest 2022

15.04, 18.05.2022 Materiał informacyjny UM Skierniewice Aktualizacja: 15.06, 18.05.2022
Skomentuj
REKLAMA

Maj Syty Fest 4 - sprawdzona formuła, nowe miejsce i eksperymentalna odsłona festiwalu. Tak można podsumować plany na trzeci majowy weekend w Skierniewicach. Wydarzenie w tym roku wypełni przestrzeń nowoczesnego Centrum Kultury i Sztuki oraz jego okolicy.

Maj Syty Fest 2017[FOTORELACJA]449[/FOTORELACJA]

W tym roku, oprócz zestawu najlepszych smaków serwowanych przez mistrzów streetfoodu, przygotowano koncerty, elektroniczny jam oraz warsztaty produkcji muzycznej. Tegoroczna edycja to niewątpliwy eksperyment z formą i przestrzenią. Artyści zagrają na plenerowej scenie, w przeszklonym atrium CKiS oraz w klimatycznej sali Strakacza. Foodtruckowe koncepty kulinarne wypełnią z kolei teren odnowionego pasażu Nurzyńskiego. 

- Idea Maj Syty Fest wywodzi się z interdyscyplinarnego podejścia do współczesnych inicjatyw kulturalnych. Łączenie różnorodności zmierzające do wykreowania spójnej formuły miejskiej imprezy to propozycja dla odbiorcy wymagającego i świadomie szukającego nowych doświadczeń, a przy tym chcącego spędzić czas w estetycznej i przyjaznej przestrzeni - tłumaczy Dawid Szymczak, naczelnik Wydziału Kultury i Promocji Miasta.

Czwarta edycja Maj Syty Fest będzie oscylowała wokół szeroko rozumianej muzyki współczesnej, zarówno tej improwizowanej przez żywe instrumenty, jak i tej elektronicznej, która popłynie ze światłowodu. Na scenach MSF zagrają grupa Jazzpospolita, Mateusz Pospieszalski Trio oraz producent Noon. Mocno swoją obecność zaznaczy także kolektyw skierniewickich artystów Zathra, który poprowadzi m.in. warsztaty produkcyjne. 

- To ogromnie ważny element tego przedsięwzięcia. Pozwala nam dołożyć do koncertów i kulinarnych przyjemności wiedzę. Liczymy na to, że warsztaty przygotowane przez artystów Zathry pozwolą nie tylko lepiej poznać elektronikę, ale być może spróbować także swoich pierwszych muzycznych produkcji. To bardzo ambitne przedsięwzięcie, które pozwoli odkryć w uczestnikach Maj Syty Fest kolejne pokłady kreatywności - dodaje Przemysław Rybicki ze skierniewickiego ratusza. 

Zathra zadba także o elektroniczną jam session, która wyjątkowymi dźwiękami wypełni salę Strakacza.

Maj Syty Fest to także czas dla najlepszych ulicznych konceptów kulinarnych. Kolejny zlot food trucków 21 i 22 maja wypełni przestrzeń obok Centrum Kultury i Sztuki. Na pasażu Nurzyńskiego staną kuchnie na kółkach, które dadzą możliwość skosztowania smaków z czterech stron świata. 

Łączymy przyjemne z pożytecznym. Cieszę się, że mamy w mieście tak różnorodną ofertę kulturalną, która sięga także po ambitne przedsięwzięcie. Maj Syty Fest to skierniewicki produkt, z którego możemy być dumni również poza granicami miasta. Serdecznie zapraszam nie tylko do skosztowania świetnego jedzenia, ale także do spędzania czasu w odnowionej przestrzeni kulturalnej - zachęca Prezydent Miasta Skierniewice Krzysztof Jażdżyk.

Muzyka ze światłowodu - warsztaty produkcyjne Zathra
21 maja 2022 / 12:00 - 17:00
Sala Strakacza, Centrum Kultury i Sztuki

Nowość na mapie Maj Syty Fest. Specjalnie dla wszystkich zainteresowanych tworzeniem muzyki elektronicznej przygotowaliśmy warsztaty produkcyjne, które poprowadzą członkowie muzycznego kolektywu Zathra. Zajęcia dadzą nie tylko wiedzę, która zaowocuje lepszym zrozumieniem brzmień ze światłowodu, ale także zainspirują do podjęcia próby własnej twórczości.

  • Wstęp do produkcji muzycznej
  • Wstęp do produkcji muzycznej - hardware
  • Ableton Live 11 - poziom podstawowy i średnio-zaawansowany
  • Systemy modularne - wirtualne - VCV Rack
  • Systemy modularne - wirtualne - Reaktor 6
  • Budowa Liveactu cz.1
  • Budowa Liveactu cz.2 - livetechno hardware modular demo
  • Systemy modularne - hardware
  • Wytwórnie muzyczne i jak wydawać swoją muzykę

Warsztaty odbędą się w klimatycznej Sali Strakacza CKiS. Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona możliwościami sali. 

Koncert: Jazzpospolita
21 maja 2022 Sala Plenerowa,
Centrum Kultury i Sztuki

Jazzpospolita to formacja, która pokazuje, że instrumentalna jakościowa twórczość nie ma granic. Grupa gra muzykę współczesną będącą połączeniem wielu gatunków, które ocierają się o nu-jazz, post-rock czy psychodelę. Jazzpospolita nie bez przyczyny została okrzyknięta jednym z ważniejszych zespołów ostatnich lat w Polsce. Recenzenci mówią o nich krótko: “Ich muzyka jest intensywna, pełna wyobraźni, uwolniona od schematów i zupełnie niepospolita”.

Koncert: Mateusz Pospieszalski Trio
21 maja 2022 Scena Plenerowa,
Centrum Kultury i Sztuki 

Mateusz Pospieszalski - kompozytor, aranżer, improwizator, multiinstrumentalista, wirtuoz saksofonu i pasjonat tybetańskiego śpiewu gardłowego. W przestrzeni ambitnego grania nad Wisłą postać, której nie trzeba nikomu przedstawiać. Szerszej publiczności znany jako jeden z frontmanów grupy Voo Voo. W Skierniewicach zaprezentuje to, co najlepsze w muzycznej improwizacji. Spontaniczne wykony służą przekazywaniu emocji, opowiadaniu muzycznych historii. 

Koncert: Noon
21 maja 2022
Atrium, Centrum Kultury i Sztuki 

Noon - muzyk, kompozytor, producent zafascynowany tworzeniem i kreacją brzmienia, członek legendarnej formacji Grammatik. W wyjątkowy sposób operuje muzycznym językiem barwowym i produkcyjnym. Swoim doświadczeniem i dorobkiem mógłby obdzielić kilku innych wykonawców. W Skierniewicach ze swoim live actem pojawi się w atrium, na nowo interpretując koncertową przestrzeń Centrum Kultury i Sztuki. Producentowi będą towarzyszyli instrumentaliści: basista oraz perkusista.

Elektroniczne Jam Session Zathra + goście
21 maja 2022 / 22:30

Finałem wspólnego grania będzie elektroniczne Jam Session poprowadzone przez artystów ze skierniewickiego kolektywu Zathra. Sala Strakacza zamieni się w inspirującą przestrzeń wspólnego tworzenia. Zachęcamy do aktywnego udziału w muzycznym przedsięwzięciu i dołączeniu ze swoimi instrumentami. (Niebawem więcej informacji technicznych!)

Maj Syty Fest 4 

12:00 - 17:00 Warsztaty produkcyjne Zathra (sala Strakacza)

18:00 Jazzpospolita (scena plenerowa)

20:00 Mateusz Pospieszalski Trio (scena plenerowa)

21:30 Noon (atrium CKiS)

22:30 Jam Session Zathra & Goście (sala Strakacza)

Zlot foodtrucków 21-22.05.2022 

Najlepsze uliczne koncepty kulinarne. Start strefy: 12:00

(Materiał informacyjny UM Skierniewice)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%