Zamknij

Repertuar kina POLONEZ w Skierniewicach w dniach 17 - 23 września. Sprawdź repertuar

12:51, 13.09.2021 | A.S
Skomentuj Repertuar kina POLONEZ w Skierniewicach w dniach 17 - 23 września
REKLAMA

Trzy premiery “Mała wielka stopa 2: W rodzinie siła”, “Najmro. Kocha, kradnie, szanuje”i “Wyszyński – zemsta czy przebaczenie” to propozycje skierniewickiego Kina Polonez na najbliższy tydzień.

  

[FOTORELACJA]863[/FOTORELACJA]

- “Mała wielka stopa 2: W rodzinie siła” - Film współtwórcy takich animowanych hitów jak „CORGI, PSIAK KRÓLOWEJ”, „JAK UKRAŚĆ KSIĘŻYC”, „EPOKA LODOWCOWA 4”, „MINIONKI”. Gdy świat jest w potrzebie może liczyć na Adama i jego nietypową rodzinkę!

Nie ważne czy jesteś mały, wielki, kosmaty czy zupełnie bezwłosy, jeśli masz odwagę, fantazję i jesteś trochę zwariowany, możesz dokonać wielkich rzeczy i przeżyć niesamowitą przygodę.

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=x0mFHkOAjJ0[/YT]

 - “Najmro. Kocha, kradnie, szanuje” - komedia akcji inspirowana życiem Zdzisława Najmrodzkiego - legendarnego „króla ucieczek”, który wymknął się organom ścigania aż 29 razy. Kobiety go kochały, a mężczyźni podziwiali. Obok Dawida Ogrodnika, na ekranie zobaczymy Roberta Więckiewicza, Jakuba Gierszała, Rafała Zawieruchę, Olgę Bołądź, Maszę Wągrocką i Sandrę Drzymalską. Muzykę stworzył Andrzej Smolik, a film wyreżyserował Mateusz Rakowicz.

 - “Wyszyński – zemsta czy przebaczenie” - Oficjalny film uroczystości beatyfikacyjnych kardynała Wyszyńskiego oraz matki Róży Czackiej. Spektakularna filmowa realizacja opowiadająca nieznane szerszej publiczności losy wojenne księdza porucznika Stefana Wyszyńskiego – przyszłego Prymasa Polski. W tytułowej roli w filmie wystąpił Ksawery Szlenkier, któremu na dużym ekranie partnerują m.in.: Ida Nowakowska, Marcin Kwaśny, Adam Fidusiewicz, Agnieszka Kawiorska, Lech Dyblik oraz Małgorzata Kożuchowska jako Matka Róża Czacka.

a także: 

- “Small World”  - Do czego zdolny będzie policjant, prowadzący śledztwo w sprawie uprowadzonej dziewczynki? Czy jest gotowy na konfrontację z przestępczym podziemiem, które nikogo nie oszczędza? Na te pytania odpowie nowy, bezkompromisowy film Patryka Vegi – reżysera hitów „Pitbull”, „Kobiety mafii” i „Botoks”. „Small World” to utrzymany w duchu thrillerów z Liamem Neesonem, sensacyjny obraz, w którym śledztwo rozgrywa się na przestrzeni 12 lat w Polsce, Wielkiej Brytanii, Rosji i Tajlandii. Scenariusz filmu powstał na podstawie wieloletniej dokumentacji oraz rozmów reżysera ze specjalistami i policjantami. To ważne kino, które nikogo nie pozostawi obojętnym. W polskiej części obsady zobaczymy Piotra Adamczyka, Julię Wieniawę, Marietę Żukowską i Piotra Stramowskiego. 

- “Wcielenie” - najnowszy horror Jamesa Wana - króla tego gatunku, twórcy takich hitów jak “Obecność”, “Piła” czy “Annabel”. Głowna bohaterka - Madison jest sparaliżowana szokującymi wizjami makabrycznych morderstw, a jej udręka pogarsza się, gdy odkrywa, że to rzeczywistość.

„Teściowie” – na taką NIEromantyczną komedię polscy widzowie czekali od lat! Opowieści o tym, co się dzieje na weselu po odwołanym ślubie, gdy niedoszłym teściom puszczają nerwy. W rolach głównych Maja Ostaszewska, Marcin Dorociński, Izabela Kuna i Adam Woronowicz

- “Psi patrol. Film” – animacja zrealizowana na podstawie uwielbianego przez dzieci serialu “Psi patrol”, opowieść o bohaterskich pieskach i o chłopcu, którzy niosą pomoc potrzebującym. 

DKF “Eroica” 21 września o g. 20 zaprasza na film “Polański, Horowitz, Hometown” Po kilkudziesięciu latach wreszcie udało im się spotkać w rodzinnym mieście. Dwóch artystów, fotografik Ryszard Horowitz i reżyser Roman Polański, wędruje po Krakowie śladami swoich wojennych doświadczeń. Przemierzają uliczki Kazimierza i dawnego getta, zaglądają do mieszkań, w których spędzili chłopięce lata, wspominają tych, których już nie ma – ale także tych, dzięki którym przeżyli Zagładę. Film jest barwną opowieścią o dzieciństwie, przyjaźni, wspólnym żydowskim losie i przede wszystkim o miejscu, które (mimo upływu czasu i wielu zmian) nadal pozostaje domem. Seans w ramach cyklu KAMERĄ W HISTORIĘ - o tle historycznym powie: Łukasz Saptura – historyk, dziennikarz Radia RSC. 

 

(A.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%