Zamknij

Senior zgubił się w lesie, przeszedł blisko 20 kilometrów

19.33, 27.09.2022 Info Skierniewice PL Aktualizacja: 19.34, 27.09.2022
Skomentuj Fot. infoskierniewice.pl / Adam Sobieszek
REKLAMA

Szczęśliwie odnaleziony został 80-letni mężczyzna z terenu rawskiego, który wyszedł na grzyby i zaginął. Poszukiwania prowadziła rawska jednostka Policji. Mężczyzna dzięki zaangażowaniu wielu osób został odnaleziony przez skierniewickich policjantów na terenie Woli Pękoszewskiej. W poszukiwania zaangażowali się również bliscy mężczyzny, sąsiedzi, ochotnicza straż pożarna, leśnicy oraz myśliwi. Blisko 100 osób poszukiwało seniora. Policjanci apelują o rozwagę w planowaniu wypraw na grzybobranie!

26 września 2022 roku po godzinie 16.00 dyżurny rawskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 80-latka. Mężczyzna w godzinach porannych wyszedł z domu na grzyby do pobliskiego lasu w Babsku i do popołudnia nie wrócił. Od żony seniora policjanci dowiedzieli się, że nie zabrał  ze sobą telefonu, żeby… go nie zgubić. Mężczyzna jest schorowany, dlatego też działania w związku z zagrożeniem dla życia i zdrowia był prowadzone  na szeroką skalę.

Do pomocy przyszli sąsiedzi, rodzina, ochotnicza straż pożarna, leśnicy oraz myśliwi. Teren do poszukiwań był bardzo rozległy, a zapadający zmrok dodatkowo utrudniał poszukiwania. Podczas działań zostały wykorzystane psy tropiące oraz śmigłowiec z kamerą termowizyjną. W trakcie lotu policjanci otrzymali informację z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego o starszym mężczyźnie, który w okolicach Woli Pękoszewskiej błąka się po drodze.

Operator WCPR, rozmawiając wcześniej z rawskim dyżurnym usłyszał o prowadzonych poszukiwaniach. Kiedy otrzymał zgłoszenie o seniorze dziwnie zachowującym się na drodze, skojarzył fakty i poinformował rawskiego dyżurnego.

80-latek został odnaleziony na terenie powiatu skierniewickiego przez patrol policji z komendy miejskiej w Skierniewicach. Oddalił się od domu ponad 20 kilometrów. Cały i zdrowy został przekazany pod opiekę żony.

 

Policja apeluje do wszystkich osób, które planują wyprawę na grzybobranie  o przestrzeganie podstawowych zasad:

  • planując wyprawę, powiadamiajmy bliskich o tym dokąd się wybieramy;
  • bardzo ważne jest posiadanie naładowanego telefonu, a nawet tzw. powerbenka, który posłuży nam w razie konieczności wykonywania dłuższych połączeń, gdy się zagubimy;
  • weźmy latarkę, niezbędne leki oraz prowiant;
  • ubierajmy się stosownie do warunków panujących w lesie, a także pamiętajmy o odblaskowych elementach odzieży.
(Info Skierniewice PL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%