Zamknij

Niewybuch na terenie gminy Bolimów

15.08, 14.06.2021 INFO Skierniewice PL Aktualizacja: 16.55, 23.07.2021
Skomentuj
REKLAMA

13 czerwca 2021 roku w godzinach południowych skierniewicka komenda policji otrzymała zgłoszenie dotyczące znalezienia niewybuch na terenie jednej z posesji w miejscowości Ziąbki. Na miejsce skierowano patrol, który potwierdził, że znaleziony przedmiot to pocisk artyleryjski.

13 czerwca 2021 roku mieszkanka miejscowości Ziąbki zawiadomiła, że w trakcie prac ziemnych na jej posesji, został znaleziony przedmiot, który może być niewybuchem.  Na miejsce skierowano patrol policji wraz z członkiem grupy rozpoznania  minersko-pirotechnicznego, który potwierdził, że jest to pocisk artyleryjski o długości 20 centymetrów. Teren zabezpieczono i wezwano grupę saperską celem zutylizowania niewypału.

Jak się okazało, pocisk po znalezieniu przez zgłaszającą, został zabrany z posesji i przeniesiony w inne miejsce oddalone od domu mieszkalnego.

Pamiętajmy, że niewłaściwe obchodzenie się z niewybuchem, dotykanie, rozkręcanie czy rzucanie jest realnym zagrożeniem. Materiały wybuchowe stosowane w technice wojskowej są odporne na warunki atmosferyczne i zachowują swoje właściwości wybuchowe, pomimo wielu lat przebywania w ziemi. Nigdy nie pozbywajmy się takich przedmiotów we własnym zakresie.

Jeśli mamy podejrzenie, że przedmiot może być niewybuchem trzeba niezwłocznie powiadomić  policję. Niezachowanie właściwych środków bezpieczeństwa, nieprawidłowe zachowanie wynikające z braku świadomości o grożącym niebezpieczeństwie  może doprowadzić do nieszczęścia. Miejsce znalezienia niewybuchu należy w sposób wyraźny oznaczyć, zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych i niezwłocznie przekazać informację o znalezisku odpowiednim służbom.

 

(INFO Skierniewice PL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%