Zamknij

Gmina Głuchów: Rusza budowa dwóch sal sportowych. Umowa podpisana!

08:30, 10.02.2021 | INFO Skierniewice PL
Skomentuj
REKLAMA

W Urzędzie Gminy w Głuchowie podpisana została umowa na budowę dwóch sal sportowych przy szkołach w Michowicach oraz Białyninie. 

Wykonawcą obiektów jest firma WOJ. ART. i grupa EkoEnergia.

- Jest to nasza czwarta tego typu inwestycja na terenie powiatu skierniewickiego. I za każdym razem podchodzimy do budowy budynków, które mają służyć społeczeństwu - mówił podczas podpisywania umów Andrzej Szewczyk reprezentujący wykonawcę - Bazę pod budowy zaczniemy instalować już w przyszłym tygodniu, zaś pierwsze prace rozpoczniemy ,jak tylko warunki atmosferyczne pozwolą. Liczę, że będzie to początek marca. 

Budowę obu obiektów i ich potrzebę dla społeczności gminnej podkreślał również wójt Jan Słodki. 

- Do tej pory szkoły podstawowe w Białyninie i Michowicach nie mały swoich obiektów stricte sportowych - podkreśla wójt Słodki i dodaje - Teraz, kiedy sale zostaną oddane w IV kwartale przyszłego roku będą one służyć uczniów i tamtejszej społeczności. Jako gmina będziemy mieli zaplecze do organizacji różnego rodzaju zawodów i spotkań o charakterze regionalnym.

Podpisana umowa opiewa  na kwotę blisko 7,5 mln zł. Zgodnie z dokumentem wykonawca zobowiązał się do wybudowania budynków w stanie surowym do końca bieżącego roku. Prace wewnątrz byłyby prowadzone przez kolejne miesiące 2022 roku. Obie inwestycje będą prowadzone równolegle.

Samorządowi udało się pozyskać dofinansowanie. Ministerstwo Sportu przekazało 4,6 mln zł., co stanowi około 60 proc. kosztów inwestycji. 

Co stanowiło dla urzędu prawdziwym wyzwaniem? 

- Moi urzędnicy dokonali rzeczy prawie niemożliwej - mówi wójt Jan Słodki - W ciągu niespełna dwóch miesięcy udało się uzyskać wszelkie pozwolenia i dokumentacje. Jeśli ktoś ma za sobą tę drogę administracyjną to wie, że nie jest to łatwe i szybkie.

Infrastruktura edukacyjno -sportowa to jedne z ważniejszych kierunków rozwoju gminy Głuchów. Oprócz inwestycji drogowych samorząd stawia również na poprawę bazy rekreacyjnej dla mieszkańców .

(INFO Skierniewice PL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

Umowa w Gminie GłuchUmowa w Gminie Głuch

0 0

[…] www.infoskierniewice.pl […] 10:08, 10.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Uroczystość wmurowanUroczystość wmurowan

0 0

[…] -> www.infoskierniewice.pl: Gmina Głuchów: Rusza budowa dwóch sal sportowych. Umowa podpisana! […] 10:01, 11.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%