Zamknij

Uroczyste oddanie wyremontowanej sali gimnastycznej w Wysokienicach

13.18, 28.09.2022 . Aktualizacja: 13.18, 28.09.2022
Skomentuj
REKLAMA

W Wysokienicach oddano dziś (28.09.) do użytku wyremontowaną salę gimnastyczną przy Szkole Podstawowej im. Księcia Józefa Poniatowskiego. Prace budowlano – wykończeniowe nie ograniczyły się jedynie do wnętrza obiektu.

 

- Jest to już trzeci w tym roku obiekt sportowy, który oddajemy do dyspozycji uczniów oraz mieszkańców naszej gminy – mówił podczas uroczystości wójt Jan Słodki – Sala gimnastyczna, która dziś znacząco zmieniła oblicze to efekt współpracy Gminy Głuchów oraz Łódzkiego Urzędu marszałkowskiego, z którego otrzymaliśmy dofinansowanie. Jestem za to wdzięczny radnym wojewódzkim i na ręce radnej Ewy Wendrowskiej składam serdeczne podziękowania.

 

W ramach prac, które kosztowały 250 tys. zł., z czego dofinansowanie wyniosło 70 tys. zł. udało się wymienić oświetlenie na lampy ledowe, dzięki czemu na sali jest obecnie odpowiednie doświetlenie. Ponadto wykonano elewacje zewnętrzną oraz pomalowano pomieszczenia. Wreszcie najważniejszy element generalnego remontu – wymiana parkietu.

 

- Teraz szkoła ma odpowiednią bazę do tego by szlifować sportowe diamenty, bo takowe tu w Wysokienicach są – mówi wójt Głuchowa – Warto wspomnieć i drużynie piłkarskiej chłopców, która w ubiegłym roku wywalczyła wicemistrzostwo województwa łódzkiego. Stąd pochodzi Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza, która jest Mistrzem Polski, zaś na tegorocznej Olimpiadzie Pożarnicze w Słowenii zajęła 9. miejsce.

 

Podczas uroczystości, oprócz części oficjalnej nie zabrakło również występów artystycznych uczniów podstawówki.

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%