[FOTORELACJA]1028[/FOTORELACJA]
– W ramach tego przedsięwzięcia powstały dwa bardzo ciekawe miejsca. Pierwsze z nich to otoczenie dawnej szkoły rolniczej, gdzie w przyszłości powstanie centrum kultury. Jest to Muzeum Róży – mówi wójt Jan Słodki. – W sumie nasadzonych zostało kilkanaście odmian tego pięknego kwiatu. Przy każdym z ich jest tabliczka informacyjna, gdzie można dowiedzieć się wiele ciekawych rzeczy na temat danej odmiany.
Kolejne ciekawe rozwiązanie znalazło się w okolicach zajezdni autobusowej. Chodzi tu o Muzeum Wierzby. Podobnie jak i w przypadku róż, tu też posadzono kilkanaście odmian tego drzewa. Przy każdym znajduje się tabliczka informacyjna.
– Sądzę, że to ciekawe rozwiązanie. Często widzimy różne rośliny i drzewa, lecz nic nie wiemy o tym gatunku, czy też odmianie. Teraz, dzięki tej inwestycji znacznie się podniesie wiedza o roślinach. Zresztą, w ramach rewitalizacji przygotowaliśmy też miejsce do prowadzenia ciekawych lekcji z przyrody.
W parku przygotowano ścieżkę edukacyjną, gdzie uczniowie poznają ptaki naszego kraju oraz ciekawostki związane z ich życiem i występowaniem.
– Przygotowaliśmy ścieżkę, która łączy zabawę z edukacją. Uczniowie będą musieli znaleźć poszczególne tablice, dzięki czemu oprócz edukacji młodzi ludzie będą uczestniczyć w przygodzie i rywalizacji.
Ostaniem elementem przebudowy jest teren w sąsiedztwie Urzędy Gminy. Tu powstał nowy skwer, fontanny działające w systemie zamkniętym.
Inwestycja, która rozpoczęła się wiosną tego roku, kosztowała ponad 2,8 mln zł, z czego środki zewnętrzne z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi to prawie 1,8 mln zł. Obecnie trwa rozliczenie szczegółowe prac, zaś sama rewitalizacja oraz jej efekt będą cieszyć oko mieszkańców całej gminy wiosną 2023 r., kiedy rozpocznie się okres wegetacyjny posadzonych roślin.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz