Zamknij

Pięknieje centrum Głuchowa [ZDJĘCIA]

11.17, 07.11.2022 Info Skierniewice PL Aktualizacja: 11.18, 07.11.2022
Skomentuj Pięknieje centrum Głuchowa | Fot. infoskierniewice.pl / Adam Sobieszek
REKLAMA

W Głuchowie zakończyła się rewitalizacja ścisłego centrum miejscowości. Dzięki nowemu układowi zieleni serce gminy będzie nie tylko piękniejsze, ale też będzie mieć pierwiastek edukacyjny.

[FOTORELACJA]1028[/FOTORELACJA]

– W ramach tego przedsięwzięcia powstały dwa bardzo ciekawe miejsca. Pierwsze z nich to otoczenie dawnej szkoły rolniczej, gdzie w przyszłości powstanie centrum kultury. Jest to Muzeum Róży – mówi wójt Jan Słodki. – W sumie nasadzonych zostało kilkanaście odmian tego pięknego kwiatu. Przy każdym z ich jest tabliczka informacyjna, gdzie można dowiedzieć się wiele ciekawych rzeczy na temat danej odmiany.

 

Kolejne ciekawe rozwiązanie znalazło się w okolicach zajezdni autobusowej. Chodzi tu o Muzeum Wierzby. Podobnie jak i w przypadku róż, tu też posadzono kilkanaście odmian tego drzewa. Przy każdym znajduje się tabliczka informacyjna.

 

– Sądzę, że to ciekawe rozwiązanie. Często widzimy różne rośliny i drzewa, lecz nic nie wiemy o tym gatunku, czy też odmianie. Teraz, dzięki tej inwestycji znacznie się podniesie wiedza o roślinach. Zresztą, w ramach rewitalizacji przygotowaliśmy też miejsce do prowadzenia ciekawych lekcji z przyrody.

 

W parku przygotowano ścieżkę edukacyjną, gdzie uczniowie poznają ptaki naszego kraju oraz ciekawostki związane z ich życiem i występowaniem.

 

– Przygotowaliśmy ścieżkę, która łączy zabawę z edukacją. Uczniowie będą musieli znaleźć poszczególne tablice, dzięki czemu oprócz edukacji młodzi ludzie będą uczestniczyć w przygodzie i rywalizacji.

 

Ostaniem elementem przebudowy jest teren w sąsiedztwie Urzędy Gminy. Tu powstał nowy skwer, fontanny działające w systemie zamkniętym.

 

Inwestycja, która rozpoczęła się wiosną tego roku, kosztowała ponad 2,8 mln zł, z czego środki zewnętrzne z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi to prawie 1,8 mln zł. Obecnie trwa rozliczenie szczegółowe prac, zaś sama rewitalizacja oraz jej efekt będą cieszyć oko mieszkańców całej gminy wiosną 2023 r., kiedy rozpocznie się okres wegetacyjny posadzonych roślin.

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

 

(Info Skierniewice PL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%