Zamknij

Ważny dzień dla strażaków z OSP Złota

15.06, 08.11.2022 Info Skierniewice PL Aktualizacja: 15.06, 08.11.2022
Skomentuj Fot. UG Głuchów | Ważny dzień dla strażaków z OSP Złota
REKLAMA

W czwartek (03.11), Ochotnicza Straż Pożarna w Złotej wzbogaciła się o nowy samochód. Jest to lekki wóz ratownictwa technicznego z funkcją gaśniczą. Dla tej jednostki taki pojazd jest o tyle ważny, iż w swoim zasięgu druhowie mają m.in. Drogę Krajową 72, gdzie dość często dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń drogowych.

 

[FOTORELACJA]1030[/FOTORELACJA]

 

Renault na podwoziu masters waży 5 ton. Wyposażony jest dodatkowo w zbiornik 1000 l wody. Pozwala to na gaszenie małych pożarów. Auto posiada też pompę spalinową oraz linię gaśniczą. W każdej chwili możne też wykorzystać instalację gaśniczą do podłączenia piany.

[ZT]68755[/ZT]

Samochód dla OSP Złota kosztował ok. 320 tys. zł. Połowa tej kwoty pochodzi z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Drugą połowę dołożył samorząd gminy Głuchów. Jest to już drugi nowy wóz dla OSP Złotej i jak przyznają druhowi jego wyposażenie w zupełności wystarczy przy różnych akcjach ratowniczo-gaśniczych.

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

 

(Info Skierniewice PL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%