Zamknij

II Forum Gospodarcze Powiatu Skierniewickiego już niebawem

12.35, 09.08.2022 Materiał informacyjny Starostwa Powiatowego w Skierniewicach Aktualizacja: 09.33, 17.08.2022
Skomentuj II Forum Gospodarcze Powiatu Skierniewickiego już niebawem
REKLAMA

Po raz drugi Starostwo Powiatowe w Skierniewicach jest organizatorem Forum Gospodarczego Powiatu Skierniewickiego. Tym razem wydarzenie to będzie się odbywać w Głuchowie na terenie tamtejszego kompleksu boisk sportowych. 

- Bardzo się cieszę, iż nasza propozycja została bardzo ciepło przyjęta przez przedsiębiorców naszego regionu. Efektem tego jest zamknięta już lista wystawców – mówi starosta Mirosław Belina – To pokazuje zainteresowanie tego typu spotkaniami, których pokłosiem jest np. nawiązywanie kontaktów na płaszczyźnie biznesowej.

Forum, jak też i towarzyszące mu Targi Przedsiębiorczości mają za zadanie wskazywać przewagi gospodarcze naszego regionu. W dużym stopniu chodzi o skomunikowanie oraz o prośrodowiskowy charakter tej części województwa łódzkiego.

- Nasz powiat jest jednym z tych, które w strategii całego województwa mają być swoistymi „płucami” dla łódzkiego – tłumaczy wicestarosta Tadeusz Grotkowski – Dlatego też chcemy prezentować produkcje proekologiczne, zdrowe i co najważniejsze rodzime. Mamy czym się chwalić, więc stawiamy właśnie na tego typu działania.

Główne działania w ramach Forum przewidziano na sobotę, 20 sierpnia. Wszystko rozpocznie się ok. godz.14.00 od oficjalnego otwarcia. Następnie przewidziano warsztaty dla przedsiębiorców i mieszkańców całego powiatu. Trzy godziny później zaprezentowany zostanie wykład, którego tematyka będzie ukierunkowana na wykazanie przewag gospodarczych powiatu skierniewickiego. 

Wszystkiemu towarzyszyć będą targi wystawiennicze, które będą kontynuowane również dzień później. 

- Na terenie Kompleksu Boisk w Głuchowie mamy tę możliwość zorganizowania targów, by namioty wystawców nie kolidowały ze sceną dożynkową, która w niedzielę będzie centrum wydarzeń – tłumaczy wicestarosta Grotkowski – Takie rozwiązanie da idealną możliwość uczestniczenia we wszystkich wydarzenia w trzeci weekend sierpnia.

Niedzielne Święto Plonów, które rozpocznie się tradycyjną Mszą Dożynkową to okazja nie tylko do podziękowania za tegoroczne zbiory. To też wręczenie tytułów „Boryna Roku”.

- Osobiście zawsze z wielkim uznaniem patrzę na tych, którzy uhonorowani są tymi tytułami – mówi starosta Belina – Ten tytuł jest za każdym razem zwieńczeniem żmudnej pracy, która wymaga ciągłej dbałości o gospodarstwo. Rolnik nie ma przecież wolnych weekendów, czy też wakacji.

W trakcie Dożynek Powiatowych zaplanowano też dwa koncerty. Gwiazdami tegorocznego Forum będą zespoły: PLAYBOYS (koncert o godz. 17.00) oraz „Piękni i Młodzi (koncert o godz. 19.00) Cała zabawa potrwa do godz. 22.00.

Pierwsza oraz druga edycja Forum Gospodarczego Powiatu Skierniewickiego jest dofinansowana ze środków Centrum Obsługi Przedsiębiorcy w Łodzi.

Plakat - II Forum Gospodarcze Powiatu Skierniewickiego

(Materiał informacyjny Starostwa Powiatowego w Skierniewicach)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%