Zamknij

Wspólne kolędowanie w Starostwie Powiatowym [ZDJĘCIA]

11.09, 09.01.2023 Info Skierniewice PL Aktualizacja: 11.10, 09.01.2023
Skomentuj Fot. infoskierniewice.pl / Adam Sobieszek
REKLAMA

W niedzielne popołudnie siedzibę Starostwa Powiatowego w Skierniewicach wypełniły dźwięki kolęd i pastorałek. Tego dnia bowiem odbyła się druga już edycja Przeglądu Kolęd i Pastorałek. „Święta łącza ludzi, czyli Kolędowanie ze Starostą”.

[FOTORELACJA]1046[/FOTORELACJA]

W sumie w 32 prezentacjach wystąpiło blisko 200 osób, które reprezentowały nie tylko powiat skierniewicki, czy tez miasto Skierniewice. Z kolędami przybyli również artyści z powiatu łowickiego i żyrardowskiego.

 

Na początku przeglądu zaprezentowany został film ukazujący w telegraficznym skrócie wszystko to, co wydarzyło się w minionym roku na terenie powiatu. Zaprezentowane zostały największe inwestycje prowadzona na drogach powiatowych oraz w samym budynku Domu Sejmikowego.

 

Z zaproszenia na przegląd skorzystali: poseł Antoni Macierewicz, poseł Grzegorz Wojciechowski, Doradca Prezydenta RP minister Paweł Sałek, radna Sejmiku Województwa Łódzkiego Ewa Wendrowska. Wszyscy goście podkreślali, iż miniony rok to czas dużych inwestycji, na które władze powiatu z powodzeniem pozyskały środki zewnętrzne. Za wsparcie w imieniu samorządu powiatu podziękował wicestarosta Tadeusz Grotkowski.

 

Po części oficjalnej na scenie prezentowali się m.in. soliści, duety, kapele ludowe, zespoły folklorystyczne. W repertuarze występujących nie zabrakło znanych wszystkim kolęd oraz pastorałek. W przerwie występów zaprezentowany został kolejny film obrazujący dokonania minionych 12 miesięcy.  Był to też moment, aby skorzystać z poczęstunku przygotowanego przez Koło Gospodyń Wiejskich z Lnisna.

 

Na koniec wszyscy wykonawcy otrzymali podziękowania w formie tabliczek oraz słodycze.

 

Jak zapowiadają organizatorzy w roku przyszłym z pewnością sale Starostwa Powiatowego po raz trzeci będą gościć uczestników przeglądu.

 

 

(Info Skierniewice PL)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

leveluplevelup

0 0

Fajna inicjatywa szkoda że miasto organizuje 10:02, 19.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%