Zamknij

Alert RCB! To będzie pogodowy armagedon? Przed nami ciężka noc z burzami i...

18:00, 20.05.2022 | Źródło: Wirtualna Polska
Skomentuj
REKLAMA

Front atmosferyczny już tej nocy, a także w sobotę w ciągu dnia przyniesie groźne zjawiska. Alert Rządowego Centrum Bezpieczeństwa z ostrzeżeniem został wysłany w formie SMS do mieszkańców całego kraju. 

 

Po bardzo ciepłym piątku z temperaturą do 28°C, w nocy z piątku na sobotę spodziewamy się gwałtownych burz z silnym deszczem i porywami wiatru - ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarski Wodnej

To będzie pierwszy gwałtowny incydent burzowy w pierwszej połowie roku. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej dla większości województw wystosował ostrzeżenia przed nawałnicami i wichurami.

W czasie burz może spaść od 20 do 40 mm wody. Może padać również grad. Porywy wiatru mogą sięgnąć do 85 km/h, a lokalnie nawet 100 km/h. 

- W sobotę i niedzielę znacznie chłodniej, więcej chmur i opady deszczu - wskazuje IMGW.

Alert RCB. Silny wiatr i burze

W związku z gwałtowną pogodą Rządowe Centrum Bezpieczeństwa postanowiło wysłać alert do odbiorców na terenie całego kraju. 

 

- Dziś i jutro (20/21.05) silny wiatr i burze. Możliwe przerwy w dostawie prądu. Zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr - czytamy w wiadomości SMS.

(Źródło: Wirtualna Polska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%