Rusza rozbudowa ul. Strobowskiej

0
620
fot. UM Skierniewice

Na dniach rozpocznie się długo wyczekiwana rozbudowa ul. Strobowskiej. W związku z tym skierniewiczanie muszą przygotować się na czasowe zmiany w organizacji ruchu. Od 20 marca dojazd od ul. Rawskiej będzie bowiem zamknięty.

Po remoncie ul. Granicznej wreszcie przyszedł czas na zmiany w ul. Strobowskiej, która od lat wymaga generalnego remontu. Na fatalną nawierzchnię jezdni i brak chodników skarżono się od dawna. Mimo, że nie jest to główny ciąg komunikacyjny w mieście, to właśnie tędy można dostać się nad zalew od strony lasku Bila, do cmentarza komunalnego czy ogródków działkowych, dlatego inwestycja ta od początku była priorytetowa dla władz miasta.

Zadanie warte ponad 7 mln

Zakres robót obejmie łącznie 2,6 km odcinek od ul. Rawskiej do cmentarza komunalnego i dalej do ul. Kilińskiego. Poza nową jezdnią, w projekcie przewidziane jest również nowe oświetlenie LED, kanalizacja deszczowa, zatoki autobusowe i zjazdy do posesji. Piesi zyskają nowy chodnik i ścieżkę pieszo-rowerową. Całkowity koszt to 7 mln 357 tys. tys. zł.
Za zadanie odpowiedzialna będzie firma STRABAG. Należy również podkreślić, że Miasto Skierniewice na realizację tego zadania otrzymało dofinansowanie z “Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej” w kwocie 1.386.334,00 zł.

Zakończenie prac jeszcze w październiku

Planowany termin zakończenia robót to 30 października tego roku. Jest to istotna informacja z punktu widzenia mieszkańców i kierowców odwiedzających groby bliskich na cmentarzu miejskim. – Zależy nam, aby inwestycja zakończyła się jeszcze w październiku – słyszymy z Wydziału Dróg i Komunikacji. – Chcemy umożliwić kierowcom dojazd do cmentarza komunalnego na Wszystkich Świętych.

Zmiany organizacji ruchu

Skoro jest remont, nie obędzie się też bez utrudnień w tym rejonie. Na początek, już od 20 marca (poniedziałek) w ramach V etapu projektu (budowa kanalizacji deszczowej), całkowicie zamknięty zostanie odcinek od ul. Rawskiej do ul. Strobowskiej (MAPA). Dojazd do cmentarza komunalnego będzie możliwy jedynie od ul. Granicznej i ul. Kilińskiego. Na bieżąco będziemy informować o kolejnych zmianach drogowych w tej części miasta.

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o