Strona głównaWiadomościŚwięto Kwiatów Owoców i Warzyw 2020 jednak się odbędzie

Święto Kwiatów Owoców i Warzyw 2020 jednak się odbędzie

- REKRAMA -

Zobacz galerię [10]
Zobacz galerię [10]
Prezydent Skierniewic oraz podległe mu służby podjęły decyzję o organizacji 43. Skierniewickiego Święta Kwiatów Owoców i Warzyw (ŚKOiW 2020). 

Na skateparku na osiedlu Widok odbyła się konferencja prasowa, podczas której przedstawiono zarys organizacji święta miasta 

– Znajdujemy się w miejscu, gdzie 19 września, stanie jedna z trzech scen tegorocznego święta – mówił prezydent Jażdżyk – Kolejne dwie usytuowane będą na Zadębiu (nad Zalewem) oraz na osiedlu Rawka (teren ZS nr4). Oprócz tego, na płycie rynku przed Ratuszem odbywać się będzie Festiwal Roślinożercy.

Okrojona ma zostać liczna stoisk handlowych. Organizatorzy liczą na około trzystu wystawców. W pierwszej kolejności będą wyznaczane miejsca handlowe dla tych, którzy oferują produkty związane ze specyfiką święta. 

– Stoiska będą rozmieszczone w ścisłym centrum miasta, gdyż chcemy – w dobie reżymu sanitarnego – zapewnić bezpieczeństwo dla kupujących jak i sprzedających – mówi Dawid Szymczak z wydziału Kultury i Promocji UM – Modułowość święta pozwoli nam na dotarcie ze świętem do poszczególnych osiedli Skierniewic. Do tej pory to mieszkańcy spotykali się w centrum miasta. Tym razem chcemy uniknąć dużych skupisk ludzkich.

W tym roku zabraknie Parady Otwierającej święto. Nie będzie też koncertów na scenie Centrum Kultury i Sztuki. Dla tej instytucji może to i dobrze – przecież trwa tam przebudowa. 

– Rozmawiamy na temat Targów Ogrodniczo- Rolnych jak i Targów Zdrowej Żywności – mówi prezydent Skierniewic – Na szczęście Ośrodek Sportu i Rekreacji dysponuje dwoma halami, gdzie jest możliwość zapewnienia płynnego przemieszczania się zwiedzających

Rodzi się pytanie: Ile święta w takim wydaniu będzie kosztować, jacy artyści będą gotowi dwa a nawet trzy razy zagrać tego samego popołudnia w różnych częściach miasta? Kolejna sprawa to znalezienie sponsorów święta. W dobie koronawirusa i trudnej sytuacji gospodarczej firmy nie są skore do promowania swojej marki przy okazji imprez plenerowych. 

Jest też wiele niewiadomych. Związanych z kosztem trzech scen z pełnym nagłośnieniem i oświetleniem, z doborem gwiazd, ochroną terenu przed sceną oraz co w przypadku kiedy osobą nr 150 będzie matka, zaś dziecko nie będzie mogło wejść w strefę zamkniętą.  Dochodzi też sprawa związana z widzami, którzy zostaną za strefą „przedsceniczną” – tu już organizator nie będzie miał możliwości wprowadzania zasad sanitarnych. 

I na koniec jeszcze jedno. Co w przypadku, kiedy sytuacja epidemiczna będzie na tyle poważna, że władze centralne i sanitarne powrócą do wiosennych obostrzeń? … 

święto kwiatów 2020, 43 święto kwiatów owoców i warzyw 2020, skierniewickie święto kwiatów owoców i warzyw 2020, święto owoców i warzyw skierniewice 2020, 43 święto kwiatów skierniewice 2020, święto kwiatów owoców i warzyw 2020 skierniewice

4 KOMENTARZE

guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
krzysztof

Odwoływane w tym roku jest wszystko….. Olimpiada,mistrzostwa świata w każdej dyscyplinie,wszelkiego rodzaju koncerty itd. Rozgrywki PKO-BP odbywają się Przy prawie pustych trybunach,a tutaj ktoś kto panicznie próbuje łatać mega zadłużenie miasta sprzedażą stoisk… Zgadza się na święto kwiatów generujące kilkadziesiąt tysięcy ludzi !!!!! Mam nadzieje ,że dotrze do włodarzy Skierniewic FAKT ,iż gdy będzie mega duży przyrost zachorowań COVID-19 to osobami decyzyjnymi którzy zdecydowali się na organizację święta zajmie się prokurator i zwyczajnie zgodnie z prawem poniosą one bardzo surowe konsekwencje karne,finansowe nie będzie wyroków w zawieszeniu za świadome narażenie ludzi na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia .Przerażające jest również… Czytaj więcej »

Klaudia

Już wszyscy chyba zapomnieli jak było we Włoszech, Hiszpanii czy Wielkiej Brytanii, a obecnie jest w USA. Chęć zysku ponad wszystko, nawet zdrowie mieszkańców. A potem będzie płacz, że sytuacja epidemiologiczna się pogarsza i na nowo wprowadzane są obostrzenia. Gratuluję odwagi przy podejmowaniu decyzji o organizacji tej imprezy. Naprawdę da się przeżyć jeden rok bez ŚKOiW, a obecnie jego skutki mogą być tragiczne.

Andy

Przerażające jest to że do tępych głów naszej społeczności nie dociera fakt że nadal virus jest obecny a ludzie przestali nosić maseczki. Imprezy masowe mogą być pod kontrolą służb mundurowych i chociaż w ten sposób można przypomnieć że maseczki są nadal konieczne

Ewa

Ludzie , poczytajcie trochę statystyk – mniejsza ilość zgonów niż w roku ubiegłym. Żeby była pandemia , śmiertelność musi wynosić 14 proc, a mamy 0,1 proc wiec gdzie jest pandemia …
Wyłącznie tv i zacznijcie samodzielnie myśleć.
komus zależy na zamknięciu gospodarek, Na separacji rodzin, dzieci, na dystansie społecznym.
zastanowcie się po co …

swieto kwiatów, rośliny, ziemia, plony to nasze bogactwo .
zwroccie się do natury, do Matki Ziemi .

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE