Szajka rozbita

0

Skierniewiccy policjanci zatrzymali czterech młodych mężczyzn, którzy w przeciągu minionych  trzech tygodni włamali się do ponad 10 domków letniskowych i pomieszczeń gospodarczych na niezamieszkałych działkach. Sprawcy kradli sprzęt gospodarstwa domowego, ogrodniczy, telewizyjny i budowlany.

20 lutego 2013r skierniewicka komenda Policji została powiadomiona, że w domkach letniskowych na terenie gminy Nowy Kawęczyn są powyrywane drzwi. Zgłaszający przekazał, iż z wnętrza skradziono butlę gazową, kuchenkę gazową i kosiarkę. Na miejscu kryminalni na podstawie zabezpieczonych śladów oraz ustaleń operacyjnych wytypowali prawdopodobnych sprawców.

Zatrzymano trzech podejrzewanych o te włamania młodych mężczyzn w wieku 19, 23 i 26 lat, mieszkańców powiatu skierniewickiego i rawskiego. W trakcie przeszukania ich mieszkań policjanci znaleźli szereg przedmiotów, w tym te skradzione na terenie Nowego Kawęczyna. Następnego dnia zatrzymany został czwarty z włamywaczy, 23-letni mieszkaniec powiatu rawskiego. Okazało się, że zatrzymani mężczyźni od początku lutego włamali się do ponad 10 obiektów.

Za każdym razem sprawcy  dostawali się do wnętrza po wyłamaniu drzwi lub okna i kradli między innymi sprzęt ogrodniczy, gospodarstwa domowego, radiowo-telewizyjny, materiały budowlane i elektryczne. Skierniewiccy stróże prawa analizują wcześniejsze włamania w tamtym rejonie i ustalają właścicieli odzyskanego mienia. Sprawa jest rozwojowa. Za kradzież z włamaniem grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10.

- Reklama -

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments