Wierzę, że sprawimy wiele medycznych cudów, pracując w Skierniewicach – podsumował dr Dror Paley dzisiejszą uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego inicjującego budowę w Skierniewicach Europejskiego Instytutu Dr. Paleya – European Paley Institute. Będzie to pierwsza w Europie i druga na świecie placówka medyczna lecząca dzieci, które urodziły się z bardzo ciężkimi wadami ortopedycznymi.

Jak ważny i historyczny to moment dla Skierniewic, podkreślił Prezydent Skierniewic Krzysztof Jażdżyk, otwierając spotkanie – Stało się to, o czym mówiliśmy od przeszło roku. Myślę, że nikt już nie ma wątpliwości, że Europejskie Centrum Ortopedyczne dr. Paleya powstanie w Skierniewicach. Z satysfakcją mogę stwierdzić, że zarówno Ratusz, jak i większość radnych Rady Miasta dopełnili wszelkich formalności będących po stronie samorządu, niezbędnych w procesie realizacji tej idei.

Placówka powstanie na terenie dawnych skierniewickich koszar. Za inwestycję w Polsce będzie odpowiadać Fundacja „Kochaj Życie”, która dysponuje niezbędną wiedzą w zakresie realizacji oraz prowadzenia specjalistycznego centrum ortopedii dziecięcej, w oparciu o wieloletnią współpracę z dr. Paleyem, prowadzącym jedyny tego typu obiekt w Stanach Zjednoczonych. W czasie uroczystości ortopeda zadeklarował pomoc m.in. w wyszkoleniu personelu i organizacji pracy kliniki. Nawiązał też do historii swojej rodziny – Bardzo się cieszę, że rozpoczynamy ten projekt. To hołd dla mojego ojca i moich przodków, którzy pochodzą z Polski – bo tu zaczęła się historia mojej rodziny i moja. Wierzę, że sprawimy wiele medycznych cudów, pracując w niedalekiej przyszłości w Skierniewicach.

- Reklama -

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
anna

Mozemy być dumni