W Urzędzie Miasta Skierniewice podpisane zostało porozumienie w sprawie uruchomienia patroli ponadnormatywnych.
2 kwietnia 2013 roku kolejny raz Prezydent Miasta Skierniewice i Komendant Miejski Policji w Skierniewicach zawarli porozumienie na dodatkowe służby policyjne w ramach tak zwanych patroli ponadnormatywnych.Umowę podpisali Prezydent Miasta Skierniewice Leszek Trębski oraz Komendant Miejski Policji w Skierniewicach mł. insp. Tomasz Józefiak. W umowie zarezerwowano kwotę 65 tysięcy złotych dla funkcjonariuszy za dodatkowe służby. Dodatkowo w tym roku miasto przekaże 75 tys. zł na 2 samochody dla Policji oraz 5 tys. zł na zakup psa służbowego dla Sekcji Prewencji.
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!
Umundurowane patrole piesze kierowane będą w najbardziej zagrożone miejsca na podstawie bieżącej analizy występujących zagrożeń ale również uwzględniając potrzeby mieszkańców. Służba w ramach tych patroli prowadzona będzie również w trakcie zabezpieczania imprez na wolnym powietrzu organizowanych na terenie miasta Skierniewice. Część służb pełniona będzie wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej.
– Od kilku lat samorząd wspiera finansowo policję – mówi prezydent Leszek Trębski – taka współpraca przynosi wymierny efekt w postaci zwiększenia bezpieczeństwa w naszym mieście.





