Uczniowie skierniewickiego Prusa obronili tytuł Mistrzów Polski Szkół Ponadgimnazjalnych im. B. Prusa w Piłce Siatkowej Mieszanej. Podopieczni trenera Piotra Łysikowskiego w całym turnieju stracili zaledwie jednego seta.
W zawodach, które zostały rozegrane 5 i 6 kwietnia br. w naszym mieście wzięło udział pięć drużyn: III LO z Sosnowca, IV LO ze Szczecina, VI LO z Wrocławia, LO z Siedlec oraz gospodarze ze Skierniewic. Turniej oficjalnie otworzył prezydent Leszek Trębski.
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!
W inauguracyjnym spotkaniu reprezentacja naszego miasta, pewnie pokonała gości ze Szczecina 3:0. Bardzo wysoka dyspozycja Skierniewiczan przełożyła się na wyniki również w kolejnych spotkaniach z Wrocławiem 3:0 oraz Sosnowcem 3:1.
W ostatnim rozegranym meczu „skierniewicki Prus” przypieczętował mistrzostwo ogrywając do zera przyjezdnych z Siedlec. Patronat nad imprezą objął prezydent miasta – Leszek Trębski, będący jednocześnie fundatorem nagród. Pod koniec rywalizacji puchary i medale dla zwycięskich drużyn oraz statuetki dla najlepszych zawodników turnieju wręczyli wiceprezydenci Beata Jabłońska oraz Piotr Łyżeń.
Zwycięski skład LO im. B. Prusa w Skierniewicach:
Sylwia Samson, Karolina Keller, Katarzyna Łysikowska, Iga Stanisławska, Katarzyna Śmieszek, Natalia Olczak, Halina Dwurznik, Alan Nowakowicz, Paweł Smulski, Michał Michalak, Marek Cuper, Wiktor Dyśko oraz Jędrzej Lelonkiewicz. Opiekun – Piotr Łysikowski
Wyniki zawodów:
Skierniewice – Szczecin 3:0
Wrocław – Siedlce 0:3
Sosnowiec – Szczecin 3:0
Skierniewice – Wrocław 3:0
Sosnowiec – Siedlce 3:0
Wrocław – Sosnowiec 0:3
Skierniewice – Sosnowiec 3:1
Wrocław – Szczecin 3:1
Skierniewice – Siedlce 3:0





