Skierniewicki Odcinek Kabaretowy już za nami. Przez dwa dni młodzi artyści oraz gwiazdy festiwalu zapewnili potężną dawkę śmiechu i dobrej zabawy.
Pierwszy dzień Sok-u to przegląd początkujących artystów, który brawurowo poprowadził Łukasz Żaczek. Spośród 20 zgłoszonych do konkursu, zaprezentowało się 8 grup kabaretowych. Wykonawców oceniało jury w składzie: artysta kabaretowy Paweł Dłużewski, Ryszard Makowski z kabaretu OT.TO, Alicja Murgrabia – autorka tekstów kabaretowych oraz Paulina Mackiewicz z Wydz. Kultury, Sportu i Promocji UM Skierniewice.
Bezkonkurencyjny okazał się Kabaret Z Nazwy z Olsztyna, który m.in. skeczami „Przepustka” czy „Szkoła podrywu” rozbawił publiczność do łez. Zwycięscy otrzymali Złote Jabłko Publiczności, Złote Jabłko Jury oraz główną nagrodę pieniężną w wys. 2000 zł. Drugą nagrodę – 1500 zł jury przyznało Damianowi Kubikowi z Dąbrowy Górniczej. Trzecie wyróżnienie i 1000 zł trafiło do Kabaretu Porażeni z Szubina.
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!
Nagrody zwycięzcom wręczył prezydent miasta Leszek Trębski, podczas sobotniej gali finałowej. Dla publiczności, która po brzegi wypełniła salę kinową w Polonezie czekała prawdziwa uczta kabaretowa. W pierwszej kolejności wystąpili laureaci, którzy przedstawili swoje popisowe skecze. Zaprezentował się także zwycięzca 3 edycji SOK-u – Marcin Wojciech w programie „Trzy osobowości”. Zwieńczeniem festiwalu były rewelacyjne występy Krzysztofa Daukszewicza i Kabaretu Słuchajcie.









