W sobotę, 18 maja na Rynku w Skierniewicach odbywały się uroczyste, wojewódzkie obchody Dnia Strażaka. Z tej okazji zjechali się strażacy z całego województwa łódzkiego. Imprezę poprzedziła msza święta, potem uczestnicy przemaszerowali na Rynek, gdzie nastąpiło uroczyste wręczenie sztandaru dla Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Skierniewicach, wręczenie odznaczeń, medali i awansów na wyższe stopnie służbowe.
W uroczystościach brali udział między innymi: Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień, Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej Wiesław Leśniakiewicz oraz posłowie na sejm RP Krystyna Ozga, Dariusz Seliga, Dorota Rutkowska.
Natomiast mieszkańcy miasta mogli podziwiać najnowocześniejszy sprzęt ratowniczo-gaśniczy.
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!





