Osiem złotych, dwa srebrne oraz trzy brązowe medale zdobyli najmłodsi skierniewiccy karatecy podczas II Ogólnopolskiego Turnieju Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży w Rawie Mazowieckiej. W zawodach wzięło udział ponad 80 dzieci z Rawy Mazowieckiej, Tomaszowa Mazowieckiego, Sochaczewa, Kielc oraz Skierniewic. Pod względem ilości medali Skierniewicki Klub Karate Kyokushin wyprzedzili tylko gospodarze turnieju.
Złote medale dla Skierniewic zdobywali: Izabela Budaszewska (dwa medale – w kumie i kata), Dominika Domagalska, Olaf Dziuda, Igor Ślawski, Adrianna Lipień, Wiktoria Podladowska oraz Wiktor Hładuński. Srebro wywalczyła Zuzanna Stanecka i Jakub Caban. Brązowymi medalami nagrodzeni zostali: Hubert Kozłowski, Justyna Budaszewska oraz Maciej Maciesiak. Sędziowie docenili również postawę Igora Ślawskiego, który został drugim, najlepszym zawodnikiem turnieju.
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!
Zawody stały na wysokim poziomie ale moi podopieczni jak zwykle dali z siebie wszystko – stąd tak duża liczba medali. Cieszy mnie również to, że udało nam się ukończyć zawody jako drugi klub w klasyfikacji medalowej. Wyprzedziła nas tylko Rawa Mazowiecka, która wystawiła największą liczbę zawodników. Dla wielu dzieci były to pierwsze zawody ogólnopolskie, w których wzięły udział ale już na tym poziomie widać ogromne zaangażowanie i wole walki – powiedział Przemysław Matuszewski, trener Skierniewickiego Klubu Karate Kyokushin.
Sędzią głównym zawodów był sensei Adam Kaniowski (III DAN). Turniej zorganizował Rawski Klub Karate Kyokushin.






