Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali dwóch oszustów. Zatrzymani mężczyźni podszywając się pod warszawską firmę zamówili 6 tys. litrów oleju napędowego o wartości ponad 30 tys. złotych w jednej z firm zajmujących się sprzedażą paliw płynnych.
14 czerwca 2013 roku skierniewiccy policjanci uzyskali informację, o podejrzeniu popełnienia oszustwa. Z informacji wynikało, że dwaj mężczyźni posługując się sfałszowaną pieczątką warszawskiej firmy zajmującej się profesjonalnym wyburzaniem obiektów złożyli u dostawcy paliw płynnych zamówienie na 6000 litrów oleju napędowego o wartości ponad 30.000 złotych z dostawą do Skierniewic. Policjanci ustalili, że wskazana w dokumentach potwierdzających wpłatę za paliwo firma istnieje, jednak nikt z jej pracowników nie wiedział o tym zamówieniu.
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!
Po kilku godzinach policjanci zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn odpowiedzialnych za to oszustwo. Byli to mieszkańcy województwa mazowieckiego w wieku 28 i 38 lat. Sprawcy przygotowali na skrzyni ciężarowego volvo sześć plastikowych pojemników o pojemności 1000 litrów, do których miało trafić paliwo z cysterny. Podczas przeszukania ich pojazdu policjanci znaleźli między innymi fałszywą pieczątkę i komplet „lewych” tablic rejestracyjnych, które były umocowane na pojeździe.
Obaj usłyszeli już zarzuty oszustwa. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.





