Policjanci zatrzymali 50 letniego mieszkańca Pruszkowa podejrzewanego o kradzież z włamaniem. Złodziej włamał się do domu skąd skradł telewizor, dwa laptopy i 2000 złotych. Usłyszał zarzut przestępstwa zagrożonego karą do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją skierniewickiej prokuratury został on objęty dozorem policyjnym.
Do przestępstwa doszło 3 kwietnia 2013 roku w Nowym Dworze. Feralnego dnia do skierniewickiej komendy miejskiej policji zgłosił się pokrzywdzony informując o włamaniu do jego domu. Sprawca po wyłamaniu drzwi balkonowych wszedł do środka skąd skradł telewizor, dwa komputery oraz 2000 złotych. Właściciel oszacował łączne straty na blisko 7000 złotych.
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!
Śledczy na podstawie zabezpieczonych śladów kryminalistycznych oraz dwumiesięcznej pracy operacyjnej wytypowali sprawcę włamania. Dokonali szereg sprawdzeń, które ostatecznie doprowadziły do mieszkania w Pruszkowie. Podczas jego przeszukania policjanci znaleźli sprzęt RTV, telefony komórkowe, zegarki warte kilka tysięcy złotych, sumę pieniędzy w walucie libańskiej oraz biżuterię. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że część rzeczy pochodziła z innych włamań z terenu województwa mazowieckiego. Policjanci zatrzymali 50 letniego właściciela lokalu. Na podstawie zebranego materiału dowodowego śledczy przedstawili mu zarzut kradzieży z włamaniem w Nowym Dworze. Decyzją skierniewickiej prokuratury mężczyzna został objęty dozorem policyjnym. Podejrzany był już wielokrotnie notowany za przestępstwa przeciwko mieniu.
Policjanci zapowiadają, że sprawa ma charakter rozwojowy.







