19 września 2013 roku policyjni wywiadowcy interweniowali wobec kradzieży, jakiej dokonali w markecie nieletni, a wśród łupów mieli między innymi alkohol. W innym sklepie skierniewiccy kryminalni ujawnili sprzedaż alkoholu dwóm 14-latkom.
W czwartkowe popołudnie, funkcjonariusze zostali wezwani na interwencję do jednego ze skierniewickich marketów. Okazało się, że ochroniarz ujął na gorącym uczynku kradzieży dwóch, pochodzących z terenu powiatu łowickiego, młodych chłopców w wieku 16 i 17 lat. Nieletni chodzili po sklepie, wybierali słodycze i zamiast do koszyka wkładali je do kieszeni swoich ubrań. Na dodatek ukradli również puszkę piwa. Ponieważ interweniujący policjanci wyczuli od chłopców alkohol, postanowili wykonać badanie na jego obecność w organizmie.Wykazało ono, że 16 latek miał we krwi około 0,8 promila, a 17-latek około 0,6 promila alkoholu. Nieletnich z komendy odebrała rodzina. Sprawę dalej rozpatrzy sąd dla nieletnich.
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!
Niespełna godzinę później kryminalni zauważyli dwóch młodych chłopców idących ulicą Okrzei z nienaturalnie wypchanymi bluzami. Postanowili ich wylegitymować i dowiedzieć się, co chowają pod ubraniem. Okazało się, że dwóch 14-latków miało przy sobie butelki z piwem. Policjanci od razu zainteresowali się, gdzie sprzedaje się alkohol tak młodym osobom.
Chłopcy wskazali jeden ze skierniewickich sklepów spożywczo – monopolowych w centrum miasta. Funkcjonariusze na miejscu ustalili, że ekspedientka nie prosiła nieletnich o dowód osobisty – według niej wyglądali na dorosłych. Sprawa będzie dalej wyjaśniana przez skierniewicką policję.
Zakaz sprzedaży alkoholu osobom nieletnim reguluje ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Czyn taki jest przestępstwem, a odpowiedzialność ponosi zarówno sprzedający alkohol, jak i właściciel sklepu, któremu grozi nawet orzeczenie zakazu prowadzenia działalności gospodarczej polegającej na sprzedaży alkoholu.





