Pod hasłem „Ocalić od zapomnienia” Towarzystwo Przyjaciół Skierniewic zorganizowało akcję porządkowania zabytkowego cmentarza św. Stanisława. Do inicjatywy przyłączyły się skierniewickie szkoły, w tym Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa nr 4 oraz Liceum Ogólnokształcące im. B. Prusa.
Uczniowie i mieszkańcy wspólnie zadbali o groby, usuwając liście, chwasty i inne zanieczyszczenia. Wydarzenie nie tylko sprzyja zachowaniu lokalnej historii, ale także kształtuje postawy szacunku wobec przeszłości i wspólnej pamięci.
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!
Zobacz zdjęcia z akcji i dowiedz się więcej o działaniach, które mają na celu ochronę dziedzictwa Skierniewic!
1 z 50






