2 stycznia 2014 roku skierniewiccy policjanci zatrzymali 16-latka, który włamał się do kiosku ruchu przy ul. Iwaszkiewicza w Skierniewicach. Do zdarzenia doszło około godz. 2.50. Złodzieje skradli 12 paczek papierosów, pozostały uszkodzenia rolet antywłamaniowych i powybijane szyby.
Policjanci skojarzyli sposób działania sprawcy z tym, jaki stosował znany im z wcześniejszych włamań 16-latek ze Skierniewic. Stróże prawa pojechali w miejsce gdzie nastolatek często bywał i zatrzymali go jako nieletniego sprawcę czynu karalnego. Na miejscu wyszło na jaw, że chłopak nie zdążył ukryć łupów. Zaraz po tym jak skradł z kiosku papierosy, schował je do reklamówki i zawiesił na kierownicy roweru, który stał przed jego mieszkaniem. Okazało się też, że pobyt nieletniego w Skierniewicach wiąże się z ucieczką z młodzieżowego ośrodka wychowawczego w województwie opolskim.
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!
O jego dalszym losie zdecyduje sąd rodzinny. Na razie 16-latek został odwieziony do ośrodka, z którego uciekł.





