W środę 22 stycznia w Skierniewicach obchodzono 151 rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego. Skierniewiczanie oddali hołd zwyciężonym bohaterom.
Uroczyste obchody rozpoczęły się o godz. 11:00 przy pomniku Powstańców Styczniowych. Andrzej Charzewski, prezes Towarzystwa Przyjaciół Skierniewic zaprezentował zgromadzonym rys historyczny. Przy akompaniamencie Miejskiej Orkiestry Dętej pod dyr. Szczepana Bieszczada prezydent Leszek Trębski i oficjalne delegacje składali kwiaty pod obeliskiem.
Wartę honorową pełnił Związek Strzelecki oraz Stowarzyszenie Tradycji 26 Skierniewickiej Dywizji Piechoty.
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!
Kolejna część obchodów odbyła się na cmentarzu św. Józefa. Na grobach powstańców zapalono znicze. Zebrani nad mogiłami wysłuchali opowieści o bohaterach powstania.














