- REKLAMA -

Skierniewice: Ku czci powstańców

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

W środę 22 stycznia w Skierniewicach obchodzono 151 rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego. Skierniewiczanie oddali hołd zwyciężonym bohaterom.

Uroczyste obchody rozpoczęły się o godz. 11:00 przy pomniku Powstańców Styczniowych. Andrzej Charzewski, prezes Towarzystwa Przyjaciół Skierniewic zaprezentował zgromadzonym rys historyczny. Przy akompaniamencie Miejskiej Orkiestry Dętej pod dyr. Szczepana Bieszczada prezydent Leszek Trębski i oficjalne delegacje składali kwiaty pod obeliskiem.

Wartę honorową pełnił Związek Strzelecki oraz Stowarzyszenie Tradycji 26 Skierniewickiej Dywizji Piechoty.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Kolejna część obchodów odbyła się na cmentarzu św. Józefa. Na grobach powstańców zapalono znicze. Zebrani nad mogiłami wysłuchali opowieści o bohaterach powstania.

[divide]tekst Magda Grajnert
Fot. Adam Sobieszek

Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na

Google News GOOGLE NEWS
- REKLAMA -

Więcej artykułów

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
- REKLAMA -

Najnowszy artykuł

- REKLAMA -