- REKLAMA -

Wczesne wykrycie raka piersi ratuje życie!

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Województwo łódzkie jest jednym z sześciu w Polsce, w których rocznie występuje najwięcej zachorowań na raka piersi. Skierniewicki szpital prowadzi otwartą pracownię badań mammograficznych, w której codziennie bezpłatnie i bez skierowania można się przebadać.

 

Nowotwory piersi są aktualnie największym i wciąż narastającym problemem onkologicznym, dotyczącym krajów rozwiniętych i rozwijających się. Z danych gromadzonych w Krajowym Rejestrze Nowotworów wynika, że w latach 2008 – 2011 w województwie łódzkim, rak piersi był niemal co czwartym rejestrowanym nowotworem u kobiet. W 80 proc. przypadków ten rodzaj schorzenia rozwija się po 50-tym roku życia.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

W tym okresie w województwie łódzkim notowano łącznie 4 851 nowych przypadków zachorowań. Jedynym skutecznym działaniem profilaktycznym, zapobiegającym chorobie, są badania mammograficzne.

– Od dłuższego czasu w mediach jest prowadzona kampania informacyjna o konieczności przeprowadzania takich badań, zaangażowane są w nią również osoby znane, a mimo to efekty kampanii są mizerne. – mówi dr n. med. Jacek Sawicki, Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Skierniewicach. – Dlatego powinniśmy zachęcać do udziału w nich, bo wczesne wykrycie jakichkolwiek nieprawidłowości daje szanse na wyleczenie.

Badania mammograficzne można wykonać w skierniewickim szpitalu. W 2011 roku, przy współudziale funduszy unijnych zakupiono nowoczesny mammograf.

Badania mammograficzne wykonujemy bezpłatnie i bez skierowania dla kobiet w wieku 50-69 lat w terminie dogodnym dla pacjentki. Wystarczy wcześniej zadzwonić do nas i umówić się na wizytę w godzinach naszej pracy, następnie przyjść z dowodem osobistym. – informuje lek. med. Stanisław Gołębiewski, Kierownik Działu Diagnostyki Obrazowej skierniewickiego szpitala.

Co ważne, badania wykonywane nowoczesnym mammografem w skierniewickim szpitalu, pozwalają na wykrycie nie tylko zmian już występujących u pacjentki, ale również na wykrycie miejsc, w których potencjalnie może dojść do zmian chorobowych w najbliższych latach. Dzięki temu zagrożenia mogą być wykryte w bardzo wczesnym stadium, co pozwala zapobiec rakowi piersi jeszcze przed wystąpieniem zmian chorobowych.

Wojewódzki Szpital Zespolony w Skierniewicach wykonuje kompleksowe badania mammograficzne. W przypadku wystąpienia jakiegokolwiek podejrzenia wystąpienia zagrożenia nowotworem piersi pacjentki mają wykonywane pogłębione badania mammograficzne, następnie są objęte opieką onkologiczną w czasie dokładnego zdiagnozowania, ewentualnego zabiegu operacyjnego aż do okresu opieki pooperacyjnej. Takiej możliwości nie dają dość popularne w Polsce ruchome mammobusy.

Pracownia Mammografii znajduje się w Dziale Diagnostyki Obrazowej na najniższej kondygnacji budynku głównego skierniewickiego szpitala przy ul. Sobieskiego 4. Zapisy na badania są prowadzone pod nr tel. 46 834 08 54.

Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na

Google News GOOGLE NEWS
Adam Sobieszek
Adam Sobieszekhttps://infoskierniewice.pl/
Wydawca i redaktor naczelny INFOSkierniewice.pl, od 2010 roku dokumentujący życie lokalnej społeczności. Jako niezależny twórca, od ponad 14 lat rozwija portal, który z pasji do miasta stał się jednym z najważniejszych źródeł informacji w regionie. Wykształcenie w dziedzinie reklamy i multimediów łączy z rzetelnością dziennikarską oraz pasją do fotografii reportażowej. Specjalizuje się w szybkich newsach oraz analizie zmian w przestrzeni Skierniewic. Jego praca opiera się na bezpośredniej, wieloletniej obserwacji miasta i pełnej niezależności redakcyjnej, bez powiązań z dużymi grupami medialnymi.
- REKLAMA -

Więcej artykułów

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
- REKLAMA -

Najnowszy artykuł

- REKLAMA -