Według planów nowa droga łącząca Rondo Solidarności z ul. Rawską miała być gotowa do końca października 2014 roku, jednak wykonawca, Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych z Piotrkowa Trybunalskiego złożyło wniosek o przesunięcie terminu budowy, o dodatkowe pół roku.
Budowa drogi ruszyła w maju i prace szły dość sprawnie, dopóki nie natrafiono na duże podziemne wysypisko śmieci. Następie okazało się, że na jednym z odcinków pojawiły się wody podskórne i trzeba zaprojektować odwodnienie. To wszystko usprawiedliwia wniosek wykonawcy. – To są poważne argumenty, ponieważ była wymiana gruntu i liczne prace wcześniej nieprzewidziane. Jeżeli byłaby taka konieczność, że należałoby masę bitumiczną kłaść w grudniu, to wolałbym, żeby położyć ją w kwietniu. Myślę, że tutaj bardziej chodzi o jakość, niż o to, żeby 3 miesiące wcześniej jeździć tą drogą. – mówi Prezydent Miasta Leszek Trębski.
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!
Ratusz do końca tygodnia ma podjąć decyzję, czy przedłużenie terminu będzie uzasadnione.





