W piątek (28.11) zgodnie z postanowieniem Komisarza Wyborczego w Skierniewicach, obradowała na I Sesji Rada Powiatu w Skierniewicach, wybrana w ostatnich wyborach.
Po otwarciu Sesji przez Radnego Seniora, którym był Bogdan Okrasso, wszyscy radni złożyli ślubowanie. Następnie w tajnym głosowaniu wybrano Przewodniczącą Rady Powiatu – Teresę Jędraszek, a Wiceprzewodniczącym został Bogdan Okrasso.
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!
Radni na wniosek Przewodniczącej Rady uzupełnili porządek obrad o wybór Starosty, Wicestarosty i Członków Zarządu Powiatu. W wyniku tajnego głosowania Starostą Skierniewickim wybrano Mirosława Belinę, Wicestarostą Tadeusza Grotkowskiego a członkami Zarządu Powiatu zostali Marian Stasik, Andrzej Supeł i Jarosław Sobieszek.
Na I sesji uchwalono także diety radnych, które średnio wzrosną o ok. 200 PLN, oraz dietę starosty, która wzrośnie z 8500 PLN do 9300 PLN brutto





