23 stycznia 1863 roku wybuchło polskie powstanie narodowe skierowane przeciwko zaborcy rosyjskiemu. W przed dzień 152 rocznicy, w czwartek, 22 stycznia w naszym mieście odbędą się uroczystości upamiętniające bohaterów tamtych dni.
Skierniewickie obchody Powstania Styczniowego rozpoczną się już o godz. 11:00 przed siedzibą Szpitala, uroczystym złożeniem kwiatów pod obeliskiem upamiętniającym męczeńską śmierć powstańców. Następnie uroczystości przeniosą się na cmentarz św. Józefa, gdzie władze miasta w towarzystwie służb miejskich zapalą znicze na grobach powstańców. Uroczystość poprowadzi Prezes Towarzystwa Przyjaciół Skierniewic Andrzej Charzewski. Wszystkich, chcących oddać cześć bohaterom narodowym z całego serca zapraszamy.






a o której?
a już widzę sorry 🙂