Prezydent Skierniewic Krzysztof Jażdżyk został wybrany członkiem Zarządu Związku Miast Polskich w kadencji 2015 – 2019. Wybory odbyły się 5 marca w Poznaniu podczas zgromadzenia ogólnego ZMP zorganizowanego w ramach Kongresu 25-lecia Samorządu Terytorialnego.
Do 25-osobowego zarządu Związku Miast Polskich z naszego województwa, oprócz Krzysztofa Jażdżyka, weszli Tomasz Kacprzak, przewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi i Marcin Pluta, burmistrz Brzezin. Przewodniczącym został Zygmunt Frankiewicz, prezydent Gliwic.
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!
Wybory odbyły się w Poznaniu w czasie połączonego zgromadzenia ogólnego wszystkich związków samorządowych w Polsce. Wzięło w nim udział 1400 samorządowców z całego kraju.
– Jest to duży prestiż dla Skierniewic – powiedział Krzysztof Jażdżyk. – Cieszę się, że udało mi się dostać do Zarządu ZMP już podczas I kadencji urzędowania jako prezydent Skierniewic – dodał.
Związek Miast Polskich to organizacja samorządów miejskich, której celem jest opracowywanie wspólnego stanowiska wobec rządu i promocji miast członkowskich w Polsce i za granicą.
ZMP zrzesza ponad 300 miast z całej Polski. Członkowie Związku Miast Polskich wchodzą w skład Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego i przedstawiają m.in. stanowiska oraz projekty dotyczące zmian ustaw obejmujących kwestie samorządowe.
ZMP inicjuje wspólne działania m.in. przeciwko niekorzystnym dla miast rozwiązaniom legislacyjnym. Wspiera także gminy, które występują do Trybunału Konstytucyjnego w sprawach szkodliwych dla samorządów rozwiązań prawnych. Związek ułatwia również swoim członkom wymianę doświadczeń, przygotowuje kongresy, konferencje, warsztaty i szkolenia.
XXXVI Zgromadzenie Ogólne Związku Miast Polskich odbyło się 5 marca 2015 r. w Poznaniu. Wówczas wybrany został nowy Zarząd oraz uchwalono program działania Związku w VII kadencji. Spotkanie towarzyszyło Kongresowi XXV-lecia Samorządu Terytorialnego.
CZŁONKOWIE ZARZĄDU ZMP – VII kadencja (2015-2019):
Zygmunt Frankiewicz, prezes ZMP, prezydent Gliwic
Jacek Majchrowski, wiceprezes ZMP, prezydent Krakowa
Krzysztof Żuk, wiceprezes ZMP, prezydent Lublina
Marcin Pluta, wiceprezes ZMP, burmistrz Brzezin
Krzysztof Kosiński, sekretarz ZMP, prezydent Ciechanowa
Andrzej Pietrasik, skarbnik ZMP, burmistrz Płońska
Tomasz Andrukiewicz, prezydent Ełku
Ryszard Brejza, prezydent Inowrocławia
Robert Choma, prezydent Przemyśla
Andrzej Dziuba, prezydent Tychów
Mieczysław Gołuński, burmistrz Kartuz
Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego
Janusz Gromek, prezydent Kołobrzegu
Krzysztof Jażdżyk, prezydent Skierniewic
Tomasz Kacprzak, przewodniczący RM Łodzi
Bogusław Karakula, burmistrz Sokołowa Podlaskiego
Jacek Karnowski, prezydent Sopotu
Adam Lewandowski, burmistrz Śremu
Zbigniew Podraza, prezydent Dąbrowy Górniczej
Piotr Psikus, burmistrz Kępna
Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha
Szymon Szynkowski vel Sęk, radny RM Poznania
Zofia Trębicka, radna RM Warszawy
Wadim Tyszkiewicz, prezydent Nowej Soli
Janusz Żmurkiewicz, prezydent Świnoujścia
KOMISJA REWIZYJNA:
Tadeusz Krzakowski, przewodniczący, prezydent Legnicy
Ryszard Fabian, zastępca przewodniczącego, burmistrz Jasła
Julian Jokś, doradca burmistrza Krotoszyna
Elżbieta Radwan, burmistrz Wołomina
Radosław Witkowski, prezydent Radomia






