Sejmik Województwa Łódzkiego podjął uchwałę o przekazaniu 465 tys. złotych dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. St. Rybickiego w Skierniewicach.
Uchwałę podjęto z końcem września. W ramach przyznanych środków szpital zakupi wyosażenie dla oddziału kardiologicznego:
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!
- aparat ekg – 1 szt.
- defibrylator – 1 szt.
- holtery ciśnieniowe – 5 szt.
- kardiomonitory – 8 szt.
- centrala do monitorowania kardiomonitorów – 1 szt.
- materace przeciwodleżynowe – 2 szt.
- pompy infuzyjne jednostrzykawkowe – 10 szt.
- głowica do echokardiografu – 1 szt.
- ssaki elektryczne – 2 szt.
- system echokariograficznych badań wysiłkowych.
W najbliższym czasie szpital rozpisze przetarg na dostawę sprzętu. Urządzenia powinny trafić do placówki na przełomie listopada i grudnia.





