Skierniewicka policja w piątek 30 października 2015 roku o godzinie 6:00 rozpoczęła działania w ramach akcji „Znicz 2015”. Przez trzy dni nad bezpieczeństwem ruchu drogowego czuwało wielu policjantów – praktycznie wszyscy funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego, policjanci prewencji i innych służb.
Do chwili zakończenia akcji – 2.11.2015 r. godz. 22:00 na skierniewickich drogach doszło do 1 wypadku drogowego z udziałem pieszego oraz 17 kolizji związanych głównie z nieuwagą kierowców przy cofaniu, zmianie pasa ruchu, czy przy ustępowaniu pierwszeństwa. Niestety nadal w okresie Wszystkich Świętych pomimo wzmożonego ruchu pojazdów, a co za tym idzie większego zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym znaleźli się tacy, którzy nie zdjęli nogi z gazu. 1 listopada 2015 roku prawo jazdy stracił 22-letni mieszkaniec Skierniewic, który przekroczył dozwoloną prędkość, jadąc 108 km/h al. Rataja, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.





